هشدار های پلیس با شروع محدودیت های جدید کرونایی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، همزمان با شروع مرحله جدیدی از محدودیت های کرونایی، معاون اجتماعی پلیس پیشگیری تهران عظیم توصیه ها و هشدار هایی را به مردم ارائه کرد.

هشدار های پلیس با شروع محدودیت های جدید کرونایی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سرگرد وحید سلطانی پاجی با اشاره به شروع طرح جامع محدودیت های کرونایی در شهر تهران، گفت: مهم ترین نکته ای که شهروندان باید به آن توجه داشته باشند عمل به مقررات و مصوبات ستادملی مقابله با کروناست. لذا ضروری است از تردد غیرضروری، برگزاری مهمانی و دید و بازدید و انجام سفر در این ایام خودداری گردد. بهترین محل برای یاری به قطع چرخه انتقال و شیوع کرونا حضور در خانه است.

وی با بیان اینکه مجرمان همیشه در شرایط خاص و با سوءاستفاده از این جو اقدام به سواستفاده از موقعیت می نمایند، گفت: به همین دلیل نیز این احتمال وجود دارد که افراد سودجو و مجرم با غصب و جعل عناوینی نظیر مامور پلیس، مامور بهداشت، بازرس اتحادیه، تعزیرات و ... اقدامات مجرمانه ای را انجام دهند که ضروری است در این خصوص شهروندان هوشیاری خود را حفظ نمایند.

هیچ ماموری جریمه کرونا را نقدی و در محل دریافت نمی کند

سلطانی افزود: یکی از این موارد احتمال مراجعه افراد سودجو به صاحبان و متصدیان صنوف، شهروندان یا خودروهای آنان است که در این خصوص ضروری است شهروندان حتما از جزئیات اجرای طرح ها مطلع باشند و بدانند که هیچگاه ماموران اعم از پلیس، بهداشت و ... با مراجعه مستقیم به شهروندان مبلغی را تحت عنوان جریمه اخذ نمی نمایند. همچنین طبق اعلام نهادهای مربوطه خودرویی نیز در این طرح توقیف نمی گردد و صرفا اعمال جریمه انجام خواهد شد که آن هم در سامانه رسمی پلیس راهور قابل استعلام است.

وی ادامه داد: بنابراین اگر شهروندان با مواردی از مراجعه افراد به واحد صنفی یا در منازل خود روبه روشدند حتما صحت و سقم موضوع را آنالیز نمایند.

به گفته وی، هیچ ماموری برای اجرای محدودیت های کرونایی به در منازل مراجعه نخواهد کرد و به همین دلیل درخواست ما از شهروندان این است که حتما موضوع را به پلیس 110 اطلاع دهند.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری پایتخت با تاکید بر اینکه ضروری است صاحبان صنوف نیز در همان ساعات مقرر و اعلام شده نسبت به تعطیلی واحد صنفی خود اقدام نمایند، گفت: با توجه به خلوتی معابر، ممکن است افراد سودجو و دزد به واحدهایی که پس از ساعات مجاز فعال هستند مراجعه نموده و اقدام به سرقت از آنان نمایند. همچنین این احتمال وجود دارد که به همین بهانه اقدام به اخاذی از صاحبان صنوف هم نمایند.

سلطانی به انتشار اخبار جعلی و شایعات در فضای مجازی نیز اشاره نمود و گفت: بعضا ممکن است اخبار کذب و اشتباه و با اهداف و نیات خاص در فضای مجازی منتشر گردد. به همین دلیل توصیه همیشگی پلیس به شهروندان این است که اخبار را از رسانه های رسمی و خبرگزاری های معتبر پیگیری نمایند و به آنچه که در فیک نیوزها منتشر می گردد، توجه ننمایند.

مراقب سودجویی در پوشش دریافت مجوز تردد در محدودیت های کرونایی باشید

وی درباره احتمال کلاهبرداری و سودجویی از شهروندان به بهانه هایی نظیر اخذ مجوز تردد در ساعات محدودیت و ... نیز گفت: این موارد رسما از سوی نهادهای رسمی اعلام خواهد شد و شیوه آن نیز کاملا شفاف و صریح است. بنابراین اگر شهروندان و به خصوص رانندگان تاکسی ها و ناوگان مسافربری با چنین مواردی روبرو شدند باید بدانند که هرگونه شیوه ای خارج از ضوابط اعلام شده، به قصد کلاهبرداری از آنان بوده و به آن توجه ننمایند. چون معمولا در این روش یا اطلاعات هویتی افراد اخذ شده و از آنان سواستفاده می گردد یا مبالغی از آنان کلاهبرداری می گردد.

سلطانی در خاتمه با اشاره به صنوفی که فعالیت آنها بر اساس تصمیم ستادملی مقابله با کرونا تعطیل شده است، گفت: توصیه پلیس به متصدیان این واحدهای صنفی این است که حتما از رعایت نکات ایمنی در زمان تعطیلی واحد خود مطمئن شوند و درها و کرکره واحد صنفی خود را به خوبی قفل نموده و دزدگیر آن را نیز فعال نمایند. همچنین اگر واحد صنفی آنها در پاساژ یا مجتمع تجاری است، ضروری است که حتما سرایدار یا نگهبانی به طور 24ساعته در محل حضور داشته و اقدام به مراقبت از محل کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 810

به "هشدار های پلیس با شروع محدودیت های جدید کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار های پلیس با شروع محدودیت های جدید کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید