نگهداری 500 رده سلولی در بانک سلولی پژوهشگاه رویان

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران، دکتر عبدالحسین شاهوردی امروز در مراسم نصب سردیس برگزیدگان سومین دوره جایزه مصطفی (ص) در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین برگزار گردید، گفت: برگزیدگان جایزه مصطفی(ص) مدیون گذشت و فداکاری، حمایت و پشتیبانی خانواده هایشان هستند که باید قدردان باشند.

نگهداری 500 رده سلولی در بانک سلولی پژوهشگاه رویان

وی با بیان اینکه این افراد وقت و انرژی خود را برای دانش گذاشته اند و ممطئن هستم که قدرشناس خانواده هایشان هستند، گفت: امیدواریم که با برگزاری چنین برنامه هایی با هدف قدرشناسی از شخصیت های علمی، زمینه ای برای جوانان کشور در رسیدن به سربلندی ایجاد گردد.

رئیس پژوهشگاه رویان با اشاره به حضور دکتر بهاروند در پژوهشگاه رویان، خاطر نشان کرد: کوشش های وی در این پژوهشگاه چند وجهی و در حوزه های علم، فناوری و اخلاق است.

وی با اشاره به فعالیت های دکتر بهاروند برگزیده جایزه مصطفی(ص) گفت: زمانیکه دکتر بهاروند اولین رده سلول بنیادی را ایجاد کرد و برای یک سفری به خارج از کشور رفت نمی دانستیم این بانک سلولی را چگونه حفظ کنیم اما اکنون به مرحله ای رسیدیم که محققان این حوزه بیشتر شده اند و بانک سلولی نیز توسعه داده شده است.

شاهوردی اضافه کرد: اکنون بانک سلولی پژوهشگاه رویان نزدیک به 500 رده سلولی را نگهداری می نماید؛ این حاصل زحماتی بوده که در تربیت نیروی انسانی کشیده شده است.

رئیس پژوهشگاه رویان گفت: در حال حاضر محققان در عرصه های ناباروری با سلول بنیادی و بیوتکنولوژی ورود پیدا نموده و آن را توسعه داده اند. همچنین در زمینه دیابت ورود پیدا نموده اند.

شاهوردی خاطر نشان کرد: این پژوهشگاه همیشه در کنار بنیاد جایزه مصطفی(ص) است تا همگام با هم فعالیت نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 773

به "نگهداری 500 رده سلولی در بانک سلولی پژوهشگاه رویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری 500 رده سلولی در بانک سلولی پژوهشگاه رویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید