نباید دلمان را به انتقاد اروپایی ها از آمریکا خوش کنیم

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، کارشناس مسائل اروپا گفت: نباید دلمان را به انتقاد اروپایی ها از آمریکا خوش کنیم، چرا که آنها پیش تر هم در راستای منافع خودشان به ایالات متحده انتقاداتی داشته اند.

نباید دلمان را به انتقاد اروپایی ها از آمریکا خوش کنیم

با ما سفر کنید و با تور جمهوری چک از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای پراگ را ببینید.

سید جلال ساداتیان کارشناس مسائل اروپا در گفت وگو با ، با اشاره به انتقاد بعضی از کشورهای اروپایی از یکجانبه گرایی آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ، گفت: ما نباید دلمان را به انتقاد اروپایی ها از آمریکا خوش کنیم چرا که آنها پیش تر هم در راستای منافع خودشان به ایالات متحده انتقاداتی داشته اند.

او اضافه کرد: سه کشور تروئیکای اروپایی ها در مورد برجام هم پیش تر بیانیه هایی را صادر نموده از عملکرد ایالات متحده انتقاد می کردند؛ اما در مقام عمل در جایی که بحث مالی مطرح می گردد. اروپایی ها به لحاظ حجم بالای مراودات مالیشان با آمریکا سکوت می نمایند؛ آنها خیلی توانایی این را ندارند که سر به سر آمریکا بگذارند؛ وقتی که واشنگتن از پیمان آب و هوایی پاریس هم خارج شد، اروپایی ها عکس العمل خاصی نشان ندادند.

ساداتیان ادامه داد: در موضوع برجام هم که پیش تر اشاره کردم، وقتی ایالات متحده از برنامه جامع اقدام مشترک خارج شد، اروپایی ها اقدام خاصی انجام ندادند.

سفیر اسبق کشورمان در لندن با بیان اینکه واقعیت این است که اروپایی ها مایلند مستقل باشند، اضافه کرد: در گذشته ثابت شده که کشورهای اروپایی خیلی توانایی استقلال دریافت را ندارند، در حال حاضر هم معلوم نیست کشورهای این اتحادیه در جهت استقلال با یکدیگر متحد باشند.

این کارشناس مسائل اروپا با بیان اینکه آمریکایی ها کوشش کردند تا بتوانند ملی گراها را در اروپا تقویت نمایند، اظهار کرد: با تقویت ملی گرایی در اروپا، برگزیت انگلستان رخ داد که تمام این اتفاقات در جهت ضعیف کردن اتحاد اروپایی است؛ اگر اروپایی ها بتوانند در راستای همگرایی حرکت کند و با هم متحد شوند، اروپا این ظرفیت را دارد که به یک بلوک قدرت مستقل تبدیل شوند و مراودات مالی خود را هم حفظ نمایند.

: جهانی شدن آغازی بر انتها یکجانبه گرایی آمریکا

وزرای امور خارجه بسیاری از کشورهای اروپایی که در کنفرانس امنیتی مونیخ شرکت نموده اند، نسبت به یکجانبه گرایی ایالات متحده آمریکا انتقاد نموده اند؛ اما به عقیده کارشناسان این کشورها در عمل توانایی مقابله با آمریکا را ندارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 246

به "نباید دلمان را به انتقاد اروپایی ها از آمریکا خوش کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نباید دلمان را به انتقاد اروپایی ها از آمریکا خوش کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید