فرهاد مجیدی: مسببان حذف استقلال و پرسپولیس باید محاکمه شوند

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران، فرهاد مجیدی در نشست خبری پیش از بازی استقلال با فولاد که بعدازظهر امروز برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: با تیم بسیار خوبی بازی داریم. فولاد در بخش دفاعی تیم با نظمی است. از وقتی نکونام آمده است این کار را به خوبی انجام می دهند. از تک موقعیت هایشان بسیار خوب استفاده می کنند. برای برد در بازی فردا باید خیلی باهوش باشیم. باید بازی را مدیریت کنیم چون با تیم بسیار خوبی دیدار داریم.

فرهاد مجیدی: مسببان حذف استقلال و پرسپولیس باید محاکمه شوند

وی در مورد شکست ناپذیری استقلال در این فصل، تاکید کرد: ابتدای فصل به بازیکنانم گفتم که استقلال باید شخصیتی که در این چند سال کمتر شده بود را به دست بیاورد. با این نباختن ها می توانیم آن شخصیت را به استقلال برگردانیم. امیدوارم این فرایند را در ادامه فصل حفظ کنیم.

سرمربی استقلال درباره شرایط مصدومان این تیم گفت: متاسفانه وریا غفوری به بازی فردا نمی رسد ولی فکر می کنم از بازی بعد از او استفاده کنیم. سرماخوردگی کوین یامگا هم شدید نبود و امروز در تمرین حاضر می شود. ارسلان هم مصدومیت جزئی دارد که باید امروز شرایطش را بررسی کنیم.

فرهاد مجیدی در واکنش به خبر حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شرایط این دو باشگاه، گفت: چه خبری می تواند برای استقلال و پرسپولیس بدتر از این باشد؟ لیگ قهرمانان باید افتخار کند این دو تیم در آن شرکت می کنند. جالب است که هیچ صحبتی درباره مسببان این مسئله نمی شود. سال گذشته مصاحبه کردم و گفتم مدیران استقلال 10 سال این تیم را عقب انداختند. بعضی از رسانه ها گفتند مجیدی دنبال بهانه است. این هم حاصل مدیریت بعضی از آقایان است.

سرمربی استقلال شرح داد: مسببان این امر باید محاکمه شوند. محاکمه که نمی شوند هیچ؛ مسئولیت بالاتری هم می گیرند. این فاجعه است که استقلال و پرسپولیس در آسیا شرکت نکنند. برای من قابل هضم نیست. امیدوارم معجزه ای رخ بدهد و ما بتوانیم دوباره در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنیم.

خبرنگاری از فرهاد مجیدی سئوال کرد که چه واکنشی به این اتفاق خواهد داشت. سرمربی استقلال در پاسخ گفت: چه واکنشی می توانیم داشته باشیم؟ وقتی مدیرانی می آیند و نشان می دهند این کاره نیستند و استقلال را به این روز می اندازند… مصاحبه من هست. گفتم مدیران استقلال 10 سال این تیم را عقب انداختند. گفتند مجیدی فرار رو به جلو می کند. این هم نتیجه مدیریت آقایان است. AFC باید افتخار کند استقلال و پرسپولیس در لیگ قهرمانان باشند. ببینید کار را به کجا رسانده اند که آنها را حذف می کنند.

مجیدی درباره دیدار با پیکان در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی هم تاکید کرد: همه تیم ها در جام حذفی قابل احترام هستند. تیمی که دنبال قهرمانی است، برایش فرقی ندارد با چه حریفی بازی می کند. حساب ویژه ای روی جام حذفی داریم. دو سال در فینال جام حذفی بودم و نتوانستیم قهرمان شوم. امیدوارم امسال بتوانم این جام را برای هواداران به دست بیاورم.

وی همچنین در مورد عملکرد دفاعی تیم استقلال و زیبا بازی نکردن این تیم خاطرنشان کرد: امیدوارم سرمربی تیم ملی بازی های استقلال را ببیند. مدافعان ما لایق پوشیدن پیراهن تیم ملی هستند. البته در تیم ما صحبت از دفاع تیمی است که در طول هفته روی آن کار و تمرین می کنیم و بچه ها هم به بهترین نحو انجام می دهند. من در این باشگاه بزرگ شدم و می دانم هوادار استقلال بازی هجومی را دوست دارد. برای آنچه که در ذهنم است نیاز به زمان دارم. از تمام بازیکنانم راضی هستم ولی آنچه در تفکراتم است باید بیشتر کار کنیم تا فوتبالی که لایق استقلال است را انجام بدهیم.

خبرنگاری از فرهاد مجیدی درباره تغییر زیاد سیستم و بازیکنان استقلال در هر بازی سئوال کرد. سرمربی استقلال در پاسخ به این سئوال اظهار کرد: این یک حُسن است که بازیکنان زیادی دارم که براساس مدل تیم مقابل تیمم را طراحی و اَرنج می کنم. به کسانی که انتقاد می کنند احترام می گذارم ولی این یک حُسن است که به عنوان مثال سرمربی فولاد نداند فردا با چه ترکیبی بازی می کنم.

مجیدی ادامه داد: در مورد جابجایی بازیکنان هم باید بگویم ما فقط در یک مسابقه مقابل صنعت نفت با 4 دفاع بازی کردیم. در هیچ مسابقه دیگری سیستم خودمان را عوض نکردیم. شاید بازیکنان را جابجا کرده باشیم ولی سیستم ما همان بوده است. سیستم ما زیاد تفاوتی ندارد. به جز در یک مسابقه، در سایر بازی های این فصل با سیستم 3-4-3 و 2-5-3 بازی کردیم.

سرمربی استقلال در واکنش به کیفیت پایین زمین تمرین این تیم گفت: تو را به خدا یادم نیندازید! شرمنده بازیکنانم هستم. من که مربی تیم هستم، به خاطر تمرین روی زمین سفت و بی کیفیت احساس کمردرد می کنم. چاره ای نداریم. چمن با کیفیت و خوب در تهران نیست. جالب است چند زمین خوب هم که هست، تیم های شهرستانی آن را گرفته اند.ما که تیم تهرانی هستیم زمین نداریم. از یکی از این تیم ها خواهش و تمنا کردیم و یک جلسه به ما زمین دادند. این هفته هم خواستیم برویم، گفتند دیگر نمی توانید!

مجیدی درباره رکوردهای با تیم استقلال تاکید کرد: یک درصد هم به این رکوردها فکر نمی کنم. به این چیزها جام نمی دهند. با بازیکنان هم صحبت کردم. تا روزی که غفوری جام را بالا نبرد به هیچ چیز دیگری فکر نمی کند. هنوز بازی های زیادی به جای مانده است. اگر یک تیم فکر کند قهرمان می شود، سم است. هر روز با بازیکنانم صحبت می کنم که این فرایند را حفظ کنیم. بیشتر تمرکز و فکرم این است که این مسئله را تا خاتمه فصل حفظ کنیم.

سرمربی استقلال در مورد شرایط رشید مظاهری و ناراحتی او از شرایطش در تیم گفت: ناراحتی نمی بینیم. سه دروازه بان خوب داریم و تا خاتمه فصل به دروازه بان ها، هافبک ها و مهاجمان نیاز دارم. همه خوب تمرین می کنند. وظیفه دارند خوب تمرین کنند. هیچ مسئله ای هم نیست. چیزهایی که بیرون می شنوم واقعیت ندارد و داخل تیم من نیست. رشید هم خوب تمرین می کند و مسئله ای نمی بینم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1436

به "فرهاد مجیدی: مسببان حذف استقلال و پرسپولیس باید محاکمه شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهاد مجیدی: مسببان حذف استقلال و پرسپولیس باید محاکمه شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید