3 تیم قهرمانی را از استقلال گرفتند!

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، استقلال در اولین دیدار از هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر، شنبه به مصاف سایپا می رود. آبی پوشان در حالی با میزبان خود روبرو می شوند که بازی رفت با تک گل حسین مالکی به سود شاگردان ابراهیم صادقی مربی وقت خودروسازان به سرانجام رسید.

3 تیم قهرمانی را از استقلال گرفتند!

فرهاد مجیدی علاوه بر اینکه در صورت کسب پیروزی و توقف گل گهر می تواند رتبه سوم خود را در فاصله 3 هفته مانده به پایان لیگ برتر قطعی کند، در پی انتقام تیمش در بازی رفت است که آبی پوشان با مربیگری محمود فکری مقابل حریف خود تن به شکست دادند.

نکته مهم، عجیب و شاید برای هواداران استقلال عذاب آور این است که آبی پوشان در صورتی که مقابل 3 تیم از 5 تیم قعر جدول به پیروزی دست پیدا می کردند، اکنون با 2 امتیاز بیشتر نسبت به پرسپولیس در صدر جدول قرار داشتند و می توانستند از شانس بالایی برای کسب نام قهرمانی برخوردار باشند.

استقلال در دور رفت و در حالیکه صدرنشین لیگ برتر بود، به مصاف سایپایی رفت که در 8 بازی گذشته خود، تنها در هفته قبل از رویارویی با آبی پوشان و در بازی با ذوب آهن قعرنشین با گل دقیقه 94 امیرعلی صادقی به پیروزی رسیده بود شرایط خوبی نداشت. حضور در رتبه یازدهم و 6 امتیاز فاصله با منطقه سقوط باعث شده بود که ابراهیم صادقی تحت فشار زیادی قرار داشته باشد.

با این وجود، استقلال در عین ناباوری مقابل حریف خود تن به شکست داد و سه امتیازی را از دست داد که اکنون قدر آن را بیشتر می داند. سایپا اکنون در رده پانزدهم قرار گرفته و کاندیدای سقوط است. محمود فکری در زمانی که سکان هدایت استقلال را برعهده داشت، پیروز به شکست این تیم نشد.

دیگر دیداری که آبی پوشان در آن خیلی راحت امتیاز از دست دادند، به بازی مسجدسلیمان بازمیگردد. استقلال پس از شکست برابر سایپا، راهی استان خوزستان شد و روی اشتباه بزرگ و عجیب سیدحسین حسینی، دروازه اش را خیلی زود باز شده دید. حسینی که از هفته سوم تا دوازدهم و در 10 هفته نیمکت نشین مظاهری شده بود، به یکباره و با تصمیم محمود فکری درون دروازه تیمش قرار گرفت و شاید همین عدم تمرکز او در طول هفته های متوالی که نیمکت نشین شده بود، باعث گشت او به اشتباه دروازه خودی را باز کند.

استقلال در ادامه از طریق وریا غفوری کار را به تساوی کشاند، ولی شاگردان فکری در روزی که 60 درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند و 12 شوت به سمت دروازه کرمانشاهی زدند و 2 بار هم تیر دروازه حریف را به لرزه درآورده بودند، 2 امتیاز حساس را از دست دادند و با نتیجه تساوی به تهران برگشتند. مسجدسلیمان اکنون در دوازدهم قرار داشته و تا منطقه خطر 5 امتیاز فاصله دارد.

شکست غیرمنتظره دیگری که نصیب استقلالی ها شد، به بازی با ذوب آهن برمیگردد. یکی از کاندیدا های اصلی سقوط، در تهران تیم فرهاد مجیدی را غافلگیر کرد و با نتیجه دو بر صفر از سد استقلال گذشت. نکته عجیب تر اینکه استقلال در دور رفت و زمانی که محمود فکری مربی این تیم بود، برابر نماینده اصفهان متوقف شد تا سهم آبی پوشان از کسب امتیاز برابر این تیم، تنها یک امتیاز باشد. اتفاق عجیبی که یکی از عوامل جا ماندن این تیم از کورس قهرمانی بوده است. ذوب آهن اکنون هم امتیاز با سایپا و به دلیل تفاضل گل بهتر در جایگاه چهاردهم ایستاده است.

استقلال در حالی باید برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا تلاش کند که 8 امتیاز را به تیم هایی واگذار کرد که امروز گزینه اصلی سقوط محسوب می شوند. تیم های سایپا و ذوب آهن با غلبه بر تیم های فکری و مجیدی، باعث شدند شرایط جوری پیش برود که امروز آبی پوشان شانسی برای قهرمانی ندارند. استقلال از 9 امتیاز مصاف با تیم های اصلی مدعی سقوط، فقط یک تساوی کسب کرده و 8 امتیاز از دست داده است!

توقف برابر نفت مسجدسلیمان در روزی که استقلال روی یک اشتباه عجیب گل خورد و هر چه زدند به در بسته خورد، هم 2 امتیاز را از استقلال گرفت. البته آبی پوشان دو هفته پیش روی اشتباهات داوری مقابل آلومینیوم متوقف شدند که حتی می توان از دست رفتن امتیاز در آن بازی را هم جزوی از کلافگی هواداران این تیم بابت فرصت سوزی های تیمشان اشاره کرد.

به طور کلی، اکنون از میان 5 تیم حاضر در رتبه های پایانی، استقلال باید در 10 بازی رو در رو به مصاف این تیم ها می رفت که تا به امروز 7 بازی آن برگزار شده است و در هفته های آینده، شاگردان مجیدی به مصاف نساجی و نفت مسجدسلیمان هم می فرایند.

از 7 دیداری که تا به امروز آبی پوشان مقابل تیم های قعرنشین انجام داده اند، از 21 امتیاز ممکن، یازده امتیاز کسب کرده و 10 امتیاز را از دست داده اند. 5 امتیاز برابر ذوب آهن، 3 امتیاز برابر سایپا و 2 امتیاز برابر نفت مسجدسلیمان از کف آبی پوشان رفت. اتفاقی که اگر رخ نمی داد، اکنون استقلال با 2 امتیاز بیشتر نسبت به پرسپولیس در صدر بود و حتی اگر بی خیال تساوی آبی پوشان مقابل ذوب آهن در اصفهان شویم و آن ها می توانستند بازی های دیگر را برنده شوند، آن ها اکنون با شاگردان گل محمدی هم امتیاز بودند. اتفاقی که در این سال ها برای استقلال بسیار تکرار شده در حالیکه تیم رقیب، به راحتی برابر تیم های پایین نشین، امتیازات لازم را کسب کرده و به قهرمانی رسیده است.

ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1196

به "3 تیم قهرمانی را از استقلال گرفتند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 تیم قهرمانی را از استقلال گرفتند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید