روسیه سال آینده سامانه اس400 را به هند تحویل می دهد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، ولادیمیر دروزوو روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه دفاعی هند در ایالت اوتار پرادش گفت؛ این قرارداد بر اساس پیش بینی های اجرا شده در حال انجام است. هند اولین سامانه موشکی اس 400 خود را تا پایان سال 2021 تحویل خواهد گرفت.

روسیه سال آینده سامانه اس400 را به هند تحویل می دهد

یک مقام ارشد سازمان خدمات فدرال روسیه برای همکار های نظامی و دفاعی گفت: روسیه تا سال آینده اولین سامانه موشکی اس 400 را به هند تحویل خواهد داد.

به گزارش ایرنا، نشریه تایمز او ایندیا روز پنجشنبه نوشت: هند در سال 2018 قرارداد خرید 5 سامانه موشکی اس 400 به ارزش 5 میلیارد دلار را با روسیه امضا کرد. این قرارداد انتقاد آمریکا از هند را به دنبال داشت به گونه ای که کاخ سفید هند را به تحریم تهدید کرد.

ولادیمیر دروزوو روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران در حاشیه نمایشگاه دفاعی هند در ایالت اوتار پرادش گفت؛ این قرارداد بر اساس پیش بینی های انجام شده در حال انجام است. هند اولین سامانه موشکی اس 400 خود را تا سرانجام سال 2021 تحویل خواهد گرفت.

الکساندر میخایو رییس شرکت روسبرن اکسپورت در ماه نوامبر سال 2018 اعلام کرده که روسیه تا سال 2021 سامانه موشکی اس 400 را به هند تحویل خواهد داد.

دهلی نو با وجود مخالفت ها و اخطار های آمریکا در خصوص انجام قرارداد های بزرگ نظامی با روسیه، این توافق را امضا کرد.

سال 2017، ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قانونی به نام مبارزه با مخالفان آمریکا از طریق تحریم یا کاتسا امضا کرد که بر اساس آن روسیه، ایران و کره شمالی شامل تحریم های واشنگتن شدند. بند 231 قانون کاتسا، کشورهایی که دارای قرادادهای مهم با بخش های دفاعی و امنیت روسی هستند، واجد شرایط تحریم از سوی آمریکا خواهند بود.

هند که دارای روابط گسترده نظامی با روسیه است و بیشتر تجهیزات نظامی خود را از این کشور خریداری می کند تحت تاثیر این قانون قرار گرفته است.

آمریکا چندین بار اعلام کرده است که کشورهایی که به انجام این قراردادهای مهم با روسیه بپردازند، شامل تحریم های آمریکا خواهند شد و هند نیز از این امر مستثنی نخواهد بود.

هند نمی تواند به راحتی رابطه نظامی خود را با روسیه نادیده بگیرد. بیشتر تجهیزات نظامی هند ساخت روسیه هستند و مسکو در سال های گذشته یک همکار قابل اعتماد دهلی نو در زمینه تامین تجهیزات نظامی مورد نیاز و همچنین انتقال تکنولوژی به هند بوده است.

در همین حال در چند سال گذشته شرکت های نظامی آمریکا در مقایسه با رقبای روس خود توانسته اند قرارداد های بیشتری را با هند امضا کنند. در سه سال گذشته هند 13 قرارداد با شرکت های آمریکایی به ارزش 288 میلیارد روپیه امضا کرده است درحالی که این کشور 12 قرارداد با شرکت های روسی به ارزش 83 میلیارد روپیه امضا کرده است.

آمریکا در سال های اخیر به یکی از بزرگ ترین تامین کنندگان نظامی هند تبدیل شده است و در یک دهه گذشته توانسته قردادهای نظامی به ارزش 15 میلیارد دلار با هند امضا کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 248

به "روسیه سال آینده سامانه اس400 را به هند تحویل می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه سال آینده سامانه اس400 را به هند تحویل می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید