خبر مهم رئیس کل بانک مرکز برای متقاضیان وام تولیدی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران: رئیس کل بانک مرکزی خبرهای جدیدی درباره تسهیلات تولیدی منتشر کرد.

خبر مهم رئیس کل بانک مرکز برای متقاضیان وام تولیدی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی در پیج اینستاگرام خود نوشت:

همانگونه که پیش تر گفته بودم،طرح گواهی اعتبار مولد گام به مرحله اجرایی رسید و به حول قوه الهی ، هفته آینده و در آستانه دههٔ مبارک فجر انقلاب اسلامی ، باظرفیت اولیه50 هزار میلیاردتومان تأمین اعتبار، بتدریج ازطریق تعدادی از بانک های دولتی و خصوصی در اختیار واحدهای فراوریی فعال کشور قرار می گیرد.

طرحگام ، یکی از برنامه های بانک مرکزی با یاری نظام بانکی کشوراست که درچارچوب مدیریت نقدینگی،کوشش خواهد نمود امکان تأمین غیر تورمی سرمایه در گردش مورد احتیاج زنجیرهٔ فراوری را، خصوصاً برای واحدهای کوچک ومتوسط، فراهم سازد.

گواهی اعتبار مولد گام ،به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل و انتقال ، در بازارهای پول و سرمایه ، تسهیلات جدیدی را برای تأمین اعتبار شرکت های فراوریی فراهم می سازد. در این طرح، فراوری کنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد درسررسیدکرده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می دهند. دارنده می تواند گواهی را تا سررسید نگه دارد یا میتواند به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.

بانک مرکزی، سیاستهای ارزی،پولی و اعتباری خود را بر محورکنترل تورم و همزمان،حمایت از رونق فراوریورشداقتصادی غیر نفتی، متمرکز ساخته است و این سیاست را با قدرت ادامه خواهد داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 216

به "خبر مهم رئیس کل بانک مرکز برای متقاضیان وام تولیدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر مهم رئیس کل بانک مرکز برای متقاضیان وام تولیدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید