انجام حرکتی برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر داده های علمی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران/آذربایجان شرقی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در این دوره پیروز شدیم یک حرکت برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر پژوهش و داده های علمی داشته باشیم و در استان ها نیز یک برنامه علمی و مستند تدوین شد و به تصویب شورای برنامه ریزی رسید.

انجام حرکتی برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر داده های علمی

معصومه ابتکار که به صورت مجازی در جلسه شورای برنامه ریزی استان حضور یافته بود، اظهار کرد: در کل کشور در راستای تحقق برنامه های سند و ارتقاء شرایط زنان و خانواده گام های عملیاتی و اجرایی موثری برداشته شده که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی آذربایجان شرقی را دومین استان مجری طرح های سند ارتقاء صندلی خانواده برشمرد و گفت: سامانه رصد و پایش این سند آماده بوده و منتظر ورود اطلاعات در این سامانه هستیم.

ابتکار اضافه نمود: برای ارتقاء شاخص های اجتماعی، مالی و فرهنگی عدالت هچنین تقویت صندلی زنان و تحکیم خانواده گام های موثری برداشته ایم و طرح های بسیاری را در استان ها با جدیت دنبال می کنیم که این طرح ها به خوبی در آذربایجان شرقی پیش رفته است.

وی اظهار کرد: در راستای اجرا و تحقق طرح سند ارتقاء صندلی خانواده و توانمندسازی زنان در سال گذشته الگوی مشاغل خانگی را ارائه و همزمان استاندارد مشاغل خانگی را در شورای عالی استاندارد تصویب کردیم و سال جاری دستور العمل استانداردسازی مشاغل خانگی را رونمایی کردیم.

وی با بیان اینکه استانداردسازی مشاغل خانگی یک فرصت استثنایی محسوب می گردد، اضافه نمود: 80 درصد مشاغل خانگی را زنان اداره می نمایند و باعث می گردد هم خانواده را و هم مسائل مالی را مدیریت نمایند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری توضیح داد: در ارتباط با مشاغل خانگی تسهیلاتی را به عنوان قرض الحسنه پیش بینی کردیم که در آذربایجان شرقی 2 هزار و 83 زن از این تسهیلات استفاده کردند، در خصوص تسهیلات روستایی هم 50 نفر جدید معرفی کردیم.

به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، ابتکار گفت: با توجه به سختی یافتن وثیقه برای بانوان به ویژه در روستاها با هماهنگی هایی که با بانک مرکزی به عمل آوردیم، کوشش کردیم بانک ها سهام عدالت را به عنوان وثیقه تسهیلات مشاغل خانگی بپذیرند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 889

به "انجام حرکتی برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر داده های علمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام حرکتی برنامه محور برای تحقق عدالت جنسیتی مبتنی بر داده های علمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید