انجام بیش از 30 طرح مناسب سازی معابر در محله های مرکزی پایتخت

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 تهران از انجام بیش از 30 طرح مناسب سازی معابر در محله های مرکزی پایتخت خبر داد.

انجام بیش از 30 طرح مناسب سازی معابر در محله های مرکزی پایتخت

به گزارش گروه اجتماعی فروشگاه اینترنتی هرپو، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، محمد علی شاه حسینی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 از اتمام بیش از 30 طرح مناسب سازی در محلات مرکزی پایتخت و دعوت از نمایندگان انجمن های معلولین به خصوص نابینایان برای سنجش استاندارد های این پروژه ها در محله های مرکزی پایتخت خبر داد.

شاه حسینی با بیان این که تهران شهری برای همه است؛ عنوان داشت: معلولین و افراد کم توان نیز به مثابه سایر شهفرایندان از حقوق شهفرایندی برخوردار هستند و باید شرایط رفاه و حضورشان در جامعه را مهیا کرد.

وی اضافه کرد: با توجه به این نکات، اجرای طرح های مناسب سازی با در نظر دریافت شرایط معلولین شامل نابینایان و افراد کم توان که با ویلچر در سطح شهر تردد دارند؛ اجرا شد و 2 پروژه مناسب سازی سرای محله سلامت و بوستان مهر درحال تکمیل است که پیشرفت 80 درصدی داشته و تا سرانجام سال جاری به سرانجام می رسد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 11 در ادامه با اشاره به اهمیت مناسب سازی ایستگاه های اتوبوس BRT در سطح شهر گفت: 26 ایستگاه اتوبوس در سطح منطقه مناسب سازی شده است که از این تعداد، 18 ایستگاه در خط 7 شامل ایستگاه های انقلاب اسلامی، مختاری، جمهوری اسلامی، جامی و ... و 7 ایستگاه در خط 2 شامل ایستگاه های وحدت اسلامی در خطوط رفت و برگشت، تقاطع، ولی عصر (عج) و مولوی در جهت رفت و برگشت، هلال احمر و عباسی در جهت رفت و برگشت و... و یک ایستگاه در خط 4 در جهت رباط کریم است.

او در تشریح اقدامات انجام شده توسط در زمینه مناسب سازی پروژه های پایلوت ویژه معلولین و افراد کم توان در محله های مرکزی پایتخت خاطر نشان کرد: در طرح مناسب سازی می توان به مناسب سازی کلید راهنمای آسانسور ساختمان های اداری منطقه و برخی سرا های محلات 17 گانه به صورت نوشته های بریل، نصب بالابر، نصب رمپ معلولین، مناسب سازی سرویس های بهداشتی، نصب میله های دستگرد و تایل های سکه ای در ایستگاه های اتوبوس اشاره کرد.

شاه حسینی گفت: در حال حاضر طرح مناسب سازی بوستان مهر به نشانی خیابان ژیان پناه نبش کوچه فرتاش در حال اجرا است که پیشرفت 80 درصدی داشته است و در پروژه پایلوت مناسب سازی سرای محله نیز پیشرفت 20 درصدی داشته ایم که این دو طرح نیز تا سرانجام سال جاری به اتمام خواهد رسید و شهفرایندان کم توان و معلول می توانند به راحتی از این خدمات بهره مند شوند.

او با اشاره به اهمیت و هدف طرح مناسب سازی در منطقه 11 گفت: هدف اصلی ما در اجرای این طرح بهره مندی شهفرایندان معلول و کم توان از حقوق شهفرایندی بوده است که برای سنجش استاندارد طرح و بهره برداری معلولین از برخی انجمن ها و افراد معلول و کم توان دعوت به عمل آمد تا با حضور در محل های مناسب سازی شده، استاندارد پروژه ها را مورد سنجش قرار دهند و برای رفع نواقص احتمالی، یاری رسان منطقه باشند.

وی اضافه کرد: بر همین اساس در هفته گذشته از انجمن نابینایان دعوت به عمل آمد تا در هشتمین نشست تخصصی کمیته مناسب سازی منطقه 11 که با حضور مدیران و متخصصین معاونت فنی و عمرانی منطقه 11 برگزار گشت، حضور به عمل آورند.

معاون شهردار منطقه 11 درانت ها خاطر نشان کرد: در این نشست نماینده انجمن نابینایان حاضر شد و پس از بررسی نکات، ارایه پیشنهادات و کسب نکته نظرات نماینده انجمن برای اصلاح و یا ادامه فرایند مناسب سازی به بازدید از پروژه های پایلوت مناسب سازی منطقه 11 پرداخته شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 259

به "انجام بیش از 30 طرح مناسب سازی معابر در محله های مرکزی پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام بیش از 30 طرح مناسب سازی معابر در محله های مرکزی پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید