اعتماد دوباره مردم 5 شهر آذربایجان غربی به نمایندگان سابق مجلس

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، نتیجه انتخابات در پنج حوزه انتخابیه استان آذربایجان غربی معین شد.

اعتماد دوباره مردم 5 شهر آذربایجان غربی به نمایندگان سابق مجلس

به گزارش خبرنگاران، نتیجه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پنج حوزه انتخابیه استان آذربایجان غربی تعیین شده است و طبق اعلام فرمانداران نتیجه قطعی آرا در شهرهای ماکو، میاندوآب، بوکان، مهابد و سلماس تعیین شده است. طبق آرای اعلام شده مردم این شهرها به نمایندگان خود در ادوار گذشته اعتماد نموده اند. نمایندگانی که از اصولگرایان هستند.

  • بازگشت نماینده مجلس نهم حوزه انتخابیه ماکو

فرماندار ماکو و رییس ستاد انتخابات حوزه ماکو، چالدران، شوط و پلدشت با اشاره به قطعی شدن نتیجه انتخابات در این حوزه گفت: محمد علی پور با کسب حدود 20.6 درصد آرا، منتخب مردم این شهرستان برای حضور در خانه ملت شد. حسین عباسی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا با بیان اینکه 15 نامزد در حوزه انتخابیه ماکو، چالدارن، شوط و پلدشت باهم به رقابت پرداختند، اضافه نمود: محمد علیپور با کسب 20 هزار و 130 رای از مجموع 97 هزار و 689 رای ماخوذه پیروز انتخابات شد و عباس جعفرزاده با کسب 17 هزار و 540 رای در رده دوم نهاده شد.

وی گفت: لاله صمدپور با 17 هزار و 278 رای، قاسم اسمعیل زاده با 13 هزار و 379 رای، منصور خدایاری با 9 هزار و 297 رای، بهروز عظیم زاده با سه هزار و 720 رای، اسماعیل حاتم زاده با سه هزار و 630 رای، مهدی علی نژاد با کسب سه هزار و 303 رای، امید حیدرپور با سه هزار و 242 رای، محرم خلیلی با 2 هزار و 208 رای، میر جلال حسینی با یک هزار و 922 رای، سعید حسین پور با 890 رای، ولی عابدین زاده با 742 رای، جلیل محمدزاده 235 رای و علی جوانشیر با 173 رای رده های سوم تا پانزدهم را به خود اختصاص دادند.

وی میزان مشارکت حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، شوط و پلدشت را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی 61 درصد اظهار داشت و گفت: 165 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این حوزه انتخابیه بودند.

محمد علی پور در دوره نهم نیز نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی بود.

  • بازگشت نماینده مجلس نهم میاندوآب به خانه ملت

رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در میاندوآب با اشاره به قطعی شدن نتیجه کامل و قطعی انتخابات در این حوزه انتخابیه گفت: مهدی عیسی زاده با کسب 43 درصد آرا، منتخب مردم این شهرستان برای حضور در خانه ملت شد. مهدی قهرمانی روز شنبه با بیان اینکه هشت نامزد در میاندوآب باهم به رقابت پرداختند، گفت: مهدی عیسی زاده با کسب 43 هزار و 16 رای از مجموع 100 هزار و 323 رای ماخوذه پیروز انتخابات شد و علی احمدی با کسب 36 هزار و 976 رای در رده دوم نهاده شد.

وی اضافه نمود: معصومه خلیل زاده با 6 هزار و 753 رای، مهدی مقدم با سه هزار و 654 رای، غلامرضا کبیری با 2 هزار و 836 رای، رقیه ایمانی با 2 هزار و 558 رای، بهنام تقی زاده حیدرآباد با 882 رای و جلیل نورمحمدی با کسب 219 رای رده های سوم تا هشم را به خود اختصاص دادند.

وی میزان مشارکت میاندوآبی ها را در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی حدود 49 درصد اظهار داشت و گفت: 206 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این حوزه انتخابیه بودند که 10 هزار و 876 از آنان را رای اولی ها تشکیل می دادند. مهدی عیسی زاده در دوره های نهم و هشتم نیز نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی بود. حوزه انتخابیه میاندوآب تا دوره دهم مجلس شورای اسلامی با حوزه انتخابیه شاهین دژ و تکاب مشترک بود و 2 نماینده از این حوزه راهی مجلس می شد که در اوایل شروع به کار مجلس دهم تفکیک حوزه انتخابیه میاندوآب به تصویب رسید و در دوره یازدهم یک نماینده از میاندوآب و یک نماینده از شاهین دژ و تکاب راهی مجلس می شوند.

  • نماینده مجلس دهم مهاباد تکرار می گردد

رییس ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در مهاباد با اعلام نتیجه کامل و قطعی انتخابات مجلس در این حوزه انتخابیه گفت: جلال محمودزاده نماینده مجلس دهم از این حوزه با کسب 36 درصد آرای ماخوذه، دوباره به عنوان نماینده این شهرستان انتخاب شد.

ایرج شجاعی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا گفت: از مجموع 53 هزار و 645 رای ماخوذه، جلال محمودزاده با 19 هزار و 304 رای توانست بیشترین تعداد آرای این حوزه را به خود اختصاص دهد. وی اضافه نمود: سلام ستوده با 9 هزار و 419 رای، عبدالرحیم نوربخش با هفت هزار و 632 رای، عثمان احمدی با پنج هزار و 404 رای، رضا اسمعیلی با سه هزار و 491 رای و مهناز ایروانی نیز با 2 هزار و 466 رای در رتبه های بعدی نهاده شدند.

وی اضافه نمود: سلیم احمدی افشار با یک هزار و 643 رای، سیدمسعود مصطفایی با 514 رای و منصور اسماعیل پور با 181 رتبه های بعدی را در این حوزه انتخابیه به خود اختصاص دادند. فرماندار مهاباد اعلام کرد: هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه از امروز به مدت 2 روز در محل این فرمانداری آماده دریافت شکایات است.

به گفته شجاعی کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات نیز شکایت دارند، می توانند در مدت هفت روز از تاریخ امروز، شکایت مستند خود را به دبیرخانه شورای نگهبان تسلیم نمایند. جلال محمودزاده در دوره قبل نیز نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی بود؛ وی همچنین در دوره هشتم نمایندگی مردم این شهرستان را برعهده داشت.

در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در مهاباد 9 نامزد با یکدیگر برای کسب یک کرسی به رقابت پرداختند.شهرستان مهاباد 240 هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد 170 هزار نفر واجد شرایط رای دادن بودند.

  • منتخب مردم بوکان تعیین شد

سرپرست فرماندار بوکان با اشاره به قطعی شدن نتایج انتخابات مجلس یازدهم در این شهرستان، گفت: از مجموع 52 هزار و 700 رای اخذ شده صحیح، انور حبیب زاده بوکانی با 26 هزار و 965 رای به عنوان منتخب مردم این شهرستان انتخاب شد. لقمان خسروپور در گفت وگو با ایرنا اضافه نمود: پس از وی سلیمان فیضی با 18 هزار و 623 رای در صندلی دوم، ناهید نادری با 2 هزار و 29 رای در صندلی سوم و محی الدین متمدی با 733 رای در رده چهارم نهاده شدند. وی اضافه نمود: در این شهرستان 35 داوطلب برای شرکت در رقابت های انتخابتی ثبت نام نموده بودند که از بین آنان هشت نفر تایید صلاحیت شدند و چهار نفر از گردونه رقابت انصراف دادند.

وی اضافه نمود: 159 شعبه اخذ رای برای جمع آوری آرای مردم بوکان در نظر گرفته شده که 87 صندوق از این تعداد شهری و 72 صندوق روستایی بود.

وی گفت: تعداد واجدان شرایط رای دادن در این شهرستان 187 هزار نفر بود که بیش از پنج درصد کل واجدان شرایط را که 9 هزار و 640 نفر هستند، رای اولی ها تشکیل می دهند. انور حبیب زاده بوکانی از نمایندگان ادوار این شهرستان در مجلس شورای اسلامی بود و در دوره های پنجم و هفتم نیز به عنوان نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی حضور داشت.

  • منتخب مردم سلماس تعیین شد

فرماندار سلماس با اشاره به قطعی شدن نتایج انتخابات مجلس یازدهم در این شهرستان، گفت: از مجموع 76 هزار و 719 رای اخذ شده صحیح، یعقوب رضازاده با 24 هزار و 767 رای به عنوان منتخب مردم این شهرستان انتخاب شد.

مرتضی اصغری روز شنبه در گفت وگو با ایرنا اضافه نمود: پس از وی جعفر نوری 12 هزار و 621 رای، محسن مافی 10 هزار و 32 رای، حسین رمزی قره قشلاقی هشت هزار و 540 رای، مهدی مهدی زاده پنج هزار و پنج رای و محمد طالعی چهار هزار و 200 رای کسب کردند. وی اضافه نمود: همچنین حمید میرزایی حبشی 2 هزار و 866 رای، علی کهن سال 2 هزار و 610 رای، صفر قویدل قره قشلاقی یک هزار و 307 رای، بایرامعلی محمدنژاد 895 رای، ناصر اخلاقی اولقی 753 رای و محرم موسالو 467 رای به خود اختصاص دادند.

وی اعلام کرد: نامزدها در راستای اجرای قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی از تاریخ انتشار این آگهی به مدت 2 روز می توانند شکایت احتمالی خود را به فرمانداری سلماس اعلام نمایند. فرماندار سلماس با اشاره به وجود بیش از 141 هزار نفر واجد شرایط رای دادن در این شهرستان، ادامه داد: میزان مشارکت در این حوزه انتخابیه حدود 54.5 درصد ثبت شد.

شهرستان سلماس 200 هزار نفر جمعیت دارد و در شمال آذربایجان غربی واقع است.در این شهرستان 35 نفر طی مراحل نام نویسی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت نام نموده بودند که از این تعداد، 17 نفر تایید صلاحیت نهایی شده و 12 نفر در روز دوم اسفند با هم رقابت کردند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 297

به "اعتماد دوباره مردم 5 شهر آذربایجان غربی به نمایندگان سابق مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتماد دوباره مردم 5 شهر آذربایجان غربی به نمایندگان سابق مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید