احتمال افزایش سن بازنشستگی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرها حاکی از این است که سند راهبردی چهارساله صندوق بازنشستگی کشوری منطبق بر برنامه های توسعه کشوری در حال تدوین است و محتمل است تا خاتمه برنامه هفتم، سن بازنشستگی به 57 و 55 سال برای مردان و زنان برسد.

احتمال افزایش سن بازنشستگی

به گزارش اکوایران، نعمت الله ترکی - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری - در نشستی خبری با بیان اینکه یکی از ناترازی های امروز صندوق بازنشستگی کشوری، افزایش سن و سابقه قابل قبول برای احراز بازنشستگی است گفته حداقل سن بازنشستگی در جهان 60 سال است ولی ما کمتر به آن توجه نموده ایم و میانگین سن بازنشستگی ما الان حدودا 48 سال است.

به گفته وی، سن بازنشستگی احتیاج به اصلاحات دارد و یکی از برنامه های پیشنهادی صندوق بازنشستگی کشوری در برنامه هفتم توسعه، اصلاحات سنجه ای این امر است.

وی اضافه نمود: پیشنهاد دادیم تا انتها برنامه هفتم سن بازنشستگی برای زنان و مردان به 55 و 57 سال برسد، چراکه نرخ امید به زندگی در کشور ما خوب افزایش یافته اما فاصله سن بازنشستگی ما که 50 سال است تا امید به زندگی که 76 سال است، بسیار زیاد است.

ترکی به اصلاح شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان آور اشاره نمود و گفت: تعدد این آمار، چالشی برای نظام بیمه ای است. باید بازنگری برای مشاغل سخت و زیان آور داشته باشیم که طبق آن بعضی با 20 سال سابقه بازنشسته می شوند. تغییر روش محاسبه مستمری بازنشستگان نیز از دیگر چالش های ما است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 تیر 1402 بروزرسانی: 19 تیر 1402 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1746

به "احتمال افزایش سن بازنشستگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال افزایش سن بازنشستگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید