50 روستای حاشیه تفتان خاش در محاصره برف قرار دارند

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان فرماندار خاش گفت: بارش سنگین برف راستا ارتباطی و راه دسترسی مردم حدود 50 روستای حاشیه و ارتفاعات تفتان را مسدود کرد.

50 روستای حاشیه تفتان خاش در محاصره برف قرار دارند

صاحب گل صالحی در گفت و گو با خبرنگار فروشگاه اینترنتی هرپو بیان نمود: بارش برف و باران در تفتان و نقاط مختلف شهرستان خاش از روز گذشته تا به امروز مردم این شهرستان را درگیر نموده است.

وی اضافه نمود: با کوشش کارکنان سخت کوش راهداری و نیروهای مردمی و شوراها و دهیاران کار بازگشائی راه های دسترسی مردم در نقاط برف گیر در حال اجرا است.

صالحی گفت: به دنبال وقوع بارش های سنگین برف و باران مردم نقاط مختلف شهرستان و حاشیه تفتان نیازمند ارائه خدمت و امدادرسانی هستند و تجهیزات خودروئی و امدادی در این شرایط احساس می گردد.

رئیس ستاد مدیریت بحران خاش ادامه داد: در بسیاری از نقاط شهرستان مانند گوهرکوه، پشتکوه، افتخارآباد، کلچات، ناصری، تمندان، محمدآباد، خان بی بی، شوگه، تلگزی، لال آباد و عیدآباد زیروکی، شیرآباد گوهرکوه و غیره آبگرفتگی شدید معابر و ورود سیلاب به منازل گزارش شده که امیدواریم در آینده به مسائل این مناطق رسیدگی گردد.

صالحی گفت: در روستای گورچان بخش مرکزی خاش و بولانی گوهرکوه هم دو حادثه ریزش آوار از منازل خشت و گلی و فرسوده گزارش شده که تلفات جانی داشته اند.

فرماندار خاش اضافه نمود: با توجه به شرایط برفی تفتان و اطراف آن و بارندگی شدید در نقاط مختلف شهرستان بیشتر محورهای ارتباطی لغزنده هستند و تردد در محور ترانزیتی خاش به زاهدان و ایرانشهر و خاش به سراوان باید همراه با رعایت جوانب احتیاط باشد.

وی گفت: با توجه به شرایط بارش سنگین برف و باران در تفتان به مردم توصیه می گرددبدون دلیل به این منطقه سفر نکنند.

صالحی گفت: تا به امروز از خروش رودخانه های پنج انگشت، زیروکی و گوهرکوه، حوزه دشت آبخوان، شوگه، خان بی بی گزارش دریافت شده است.

وی گفت: این سامانه تمام مناطق شهرستان خاش را فرا گرفته و سیلابی شدن رودخانه ها هم دور از انتظار نیست، لذا مردم در اطراف رودخانه ها تردد و یا اتراق نکنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 189

به "50 روستای حاشیه تفتان خاش در محاصره برف قرار دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 روستای حاشیه تفتان خاش در محاصره برف قرار دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید