5 هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، تهران (پانا) - رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران، خواهان ساماندهی تبلیغات سلامت محور در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی شد.

5 هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام

محمد رئیس زاده، در نشست هم اندیشی با رؤسای انجمن های دندانپزشکی، با بیان اینکه بحث نظارت بر تبلیغات جدی بوده و در این حوزه شاهد آنارشیسم هستیم که مردم را گمراه می نماید، اضافه نمود: بالغ بر 5 هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در فضای اینستاگرام وجود دارد که برطرف آن ریشه در حل کاستی های قانونی دارد زیرا زیرساخت های سازمان نظام پزشکی برای ورود به این حوزه کافی نبوده اما علت بر ساکت ماندن هم نیست و به انجمن ها این تفویض اختیار داده شده است که اگر تعداد انگشت شماری از همکاران اقدام به تبلیغات غیرمجاز می کنند؛ انجمن مربوطه می تواند تذکرات لازم را به فرد خاطی بدهد و انجمن ها نیز در این زمینه باید فعال تر و جدی تر عمل کنند.

وی ادامه داد: کارگروه ویژه برای برخورد با تبلیغات غیرمجاز به وسیله افراد پزشک و غیرپزشک در سازمان نظام پزشکی تشکیل شده است؛ البته جامعه پزشکی قانون مدار بوده و اگر عده انگشت شماری خطا می کنند نباید به کل این جامعه تعمیم داده گردد.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران به مبحث تعرفه های پزشکی اشاره نمود و گفت: سازمان نظام پزشکی نظر کارشناسی خود را در مورد قیمت تمام شده خدمات پزشکی به دولت ارائه داده است ولی متأسفانه مسئولان درک عمیق و درستی نسبت به معضلات جامعه پزشکی نداشته و این تصور وجود دارد که پزشکان دچار مشکل مالی نیستند در حالی که میانگین دریافتی آنها از سال 94 تا کنون نه تنها هیچ تغییری نداشته بلکه کمتر هم شده است.

رئیس زاده با بیان اینکه سازمان نظام پزشکی در تعاملات حوزه سلامت کشور وزنی ندارد، اذعان کرد: باید مؤلفه های قدرت خود را شناسایی و تجمیع کنیم و سپس با استفاده از تعاملات بیرونی نسبت به برطرف معضلات حوزه پزشکی اقدام نمائیم.

وی اضافه نمود: تک تک اعضای سازمان نظام پزشکی، انجمن های علمی، نظام پزشکی های شهرستان ها و اشراف به مسائل حقوقی از جمله مؤلفه های قدرت سازمان نظام پزشکی محسوب می شوند و باید با تعاملات بیشتر مؤلفه های قدرت خود را تقویت نمائیم.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با بیان اینکه باید واقعیات جامعه پزشکی را بر اساس آمار و مستندات بیان کنیم، اظهار کرد: هر قدر جامعه پزشکی توانمندتر و به سامان تر باشد، خدمات بهتر و بیشتری را به مردم ارائه می دهد و اغلب مسائل ناشی از قطع تعاملات است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1532

به "5 هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 هزار تبلیغ غیرمجاز سلامت در اینستاگرام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید