137 مقاله علمی از دانشگاه های پنج کشور در دبیرخانه همایش وصول شد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگار مهر، سیداحمد پارسا ظهر امروز در دومین همایش مشترک بین المللی مطالعات زبان و ادبیات فارسی و کردی، گفت: این مقاله ها از 44 دانشگاه مختلف کشورهای کانادا، آلمان، ترکیه، اقلیم کردستان عراق و ایران به دبیرخانه این همایش ارسال شده بود.

137 مقاله علمی از دانشگاه های پنج کشور در دبیرخانه همایش وصول شد

وی اضافه کرد: پس از بازنگری در آثار ارسالی 62 مقاله در نهایت برای ارائه در دومین همایش مشترک بین المللی مطالعات زبان و ادبیات فارسی و کردی پذیرفته شد که 42 مورد آنها به صورت مقاله و 20 مورد نیز به صورت پوستر در طی این همایش ارائه می شود.

دبیر دومین همایش مشترک بین المللی مطالعات زبان و ادبیات فارسی و کردی ادامه داد: متاسفانه علیرغم اینکه طی سالیان گذشته همایش های بسیاری در راستای شناخت از ریشه های مختلف زبان کردی برگزار شده است اما همچنان در این حوزه مسائل بسیاری باقی مانده است.

پارسا یادآور شد: هنوز هم پس از سال ها یک فرهنگ نامه جامع از زبان های مختلف کردی که در مناط مختلف وجود دارد، تدوین نشده و نمی توان ریشه های یک کلمه در زبان های مختلف را به راحتی جست و جو کرد.

وی بیان نمود: هر چند چندین جلد فرهنگ لغت کردی به کردی، کرید به فارسی و فارسی به کردی تدوین و چاپ شده است اما نمی توان آنها را مرجع کاملی برای زبان و گویش های مختلف کردی دانست.

دبیر دومین همایش مشترک بین المللی مطالعات زبان و ادبیات فارسی و کردی در خاتمه گفت: امیدواریم با برگزاری چنین همایش هایی بتوان زمینه اجرایی شدن یافته های علمی دانشجویان و اساتید مختلف این حوزه را فراهم کرد.

گفتنی است دومین همایش بین المللی زبان و ادبیات کردی و فارسی با همکاری دانشگاه کردستان و دانشگاه های راپه رین و صلاح الدین اقلیم کردستان عراق در سنندج برگزار گشت که در این همایش پژوهشگران و علاقمندان به زبان ادبیات کردی و فارسی آخرین یافته های تحقیقی و پژوهشی خود را در قالب مقاله های مختلف ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 19

به "137 مقاله علمی از دانشگاه های پنج کشور در دبیرخانه همایش وصول شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "137 مقاله علمی از دانشگاه های پنج کشور در دبیرخانه همایش وصول شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید