پیش فروش بلیتهای نوروزی منتفی شد، سفر به شمال با اتوبوس آزاد است

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از منتفی شدن بلیت سفرهای نوروزی خبر داد.

پیش فروش بلیتهای نوروزی منتفی شد، سفر به شمال با اتوبوس آزاد است

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو از مهر ، داریوش باقرجوان درباره ممنوعیت سفر با اتوبوس به برخی شهرها در پی شیوع ویروس کرونا گفت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در این خصوص تابع تصمیمات ستاد مرکزی کروناست و شهرهایی که این ستاد به ما اعلام کند، اجازه تردد سرویس های ناوگان عمومی را نخواهیم داد.

وی اضافه نمود: با این حال تا کنون به ما به صورت مکتوب، ممنوعیت تردد با اتوبوس به برخی شهرها اعلام نشده است. هر چند که در آذربایجان غربی، شورای تأمین استان مصوب کرد تا از ورود اتوبوس به ارومیه از یکی از مسیرهای این شهر جلوگیری شود که بلافاصله دستگاه های ذی ربط از ورود ناوگان عمومی به این شهر ممانعت کردند. اما اینکه این موضوع به صورت سراسری و کشوری باشد، فعلاً دستورالعملی برای سازمان راهداری صادر نشده است.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص استان های شمالی نیز شرح داد: در حال حاضر اگرچه تردد در استان های شمالی برای خودروهای شخصی محدود شده، اما برای ناوگان عمومی و اتوبوس بلامانع است؛ ولی از یکایک مسافران در ورودی شهرهای استان های شمالی غربالگری و تست کرونا انجام می شود.

به گفته باقرجوان، تردد اتوبوس ها و ناوگان عمومی حتی با پلاک های غیر بومی نیز ممنوع نیست که این موضوع مصوبه ستاد مرکزی مبارزه با کروناست.

وی در خصوص توقف یا ادامه پیش فروش بلیت سفرهای جاده ای نوروزی ناوگان حمل و نقل عمومی نیز اظهار داشت: پیش فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی دیگر به آن معنایی که در ایام اسفند سال های گذشته وجود داشت، امسال وجود ندارد هرچند که همچنان برخی سایت های فروش بلیت فعال هستند و اگر فردی بخواهد، می تواند بلیت اتوبوس برای تاریخ مورد نظر خریداری کند؛ اما توصیه ما به مردم این است که نوروز امسال در منازل خود باقی بمانند.

این مقام مسئول در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای یادآور شد: پیش فروش بلیت اتوبوس به زمانی که احساس شور عرضه از تقاضا کمتر است، اختصاص دارد اما فعلاً پیش فروش سفرهای نوروزی منتفی شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 349

به "پیش فروش بلیتهای نوروزی منتفی شد، سفر به شمال با اتوبوس آزاد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش فروش بلیتهای نوروزی منتفی شد، سفر به شمال با اتوبوس آزاد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید