نجات جان 102 دریانورد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی چابهار

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار در هشت ماه سال جاری جان 102 دریانورد را در 208 سانحه دریایی در محدوده آب های دریای عمان و اقیانوس هند نجات داده است.

نجات جان 102 دریانورد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی چابهار

بهروز آقایی در گفت وگو با خبرنگار فروشگاه اینترنتی هرپو در چابهار گفت: در هشت ماه امسال در پی بروز وضعیت نامساعد جوی و دیگر عوامل با اعلام وضعیت اضطراری و درخواست یاری، نیروهای مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار بلافاصله شناور امداد و نجات ناجی 5 را به آن مناطق فرستاده و در مجموع در این مدت پیروز به نجات جان 102 نفر خدمه سانحه دیده از خطر غرق شدگی شدند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: با وجود اعلام وضعیت جوی نامساعد جهت دریانوردی به وسیله کانال های رادیویی به عموم شناورهای در حال تردد، متاسفانه باز هم بعضی از شناورها مبادرت به دریانوردی در شرایط نامساعد نموده و جان خود را به خطر می اندازند.

وی اعلام نمود: حفظ ایمنی آبراهه ها و نجات افراد مضطر در دریا یکی از اهم مأمویت های اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان است.

آقایی اضافه نمود: مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار با برخوردری از تجهیزات مناسب و پیشرفته و با همیاری شناورهای در حال تردد در حوزه استحفاظی دریایی، در تمامی ساعات شبانه روز آخرین وضعیت ایمنی دریایی را رصد نموده و به یاری و نجات جان دریانوردان می شتابد.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 16

به "نجات جان 102 دریانورد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی چابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات جان 102 دریانورد توسط مرکز جستجو و نجات دریایی چابهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید