مصرف بنزین در قزوین 15 درصد کاهش یافت

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، مصرف بنزین در قزوین به دنبال اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت و اعمال سهمیه بندی آن 15 درصد کاهش یافت.

مصرف بنزین در قزوین 15 درصد کاهش یافت

از وبلاگ ساعت گلورایا دیدن فرمایید و کلی مقاله و خبر جالب مطالعه نمایید.

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس تامین و توزیع شرکت ملی پخش فراورده های نفتی استان قزوین افزود: با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت در کشور، مصرف روزانه بنزین کشور از میانگین روزانه نزدیک به 99 میلیون لیتر به حدود 77 میلیون لیتر در روز رسیده است که این رقم حاکی از صرفه جویی 22 میلیون لیتری در مصرف روزانه بنزین کشور است.

سید علی اصغر فاطمی با اشاره به اقدامات شرکت ملی پخش فراوردهای نفتی برای مقابله با قاچاق سوخت، افزود: در هشت ماهه امسال پنج جلسه اصلی و پنج جلسه پیشگیری از قاچاق سوخت این شرکت با حضور 20 دستگاه مرتبط تشکیل شده است که 46 مصوبه داشته و 90 درصد آنها اجرایی شده اند.

وی افزود: همچنین در این مدت یک هزار و 35 بازدید از مصرف کنندگان عمده فراورده های شرکت ملی پخش فراورده های نفتی صورت گرفت که حدود 4. 5 میلیون لیتر نفت گاز و 88 هزار لیتر نفت کوره از شرکت ها و مصرف کنندگان عمده شناسایی و صرفه جویی شد.

این مسئول گفت: تعداد فراورده های مکشوفه در این مدت بالغ بر 92 هزار لیتر بوده که نسبت به هشت ماهه سال قبل 74 درصد کاهش یافته است.

وی با گلایه از کندی کار عملیات گازرسانی به پارک صنعتی لیا افزود: در هشت ماهه امسال پنج میلیون لیتر نفت گاز و حدود 2 میلیون نفت کوره به واحدهای تولیدی مستقر در این پارک تحویل داده شده است که اگر گازرسانی به موقع به این پارک انجام گردد، صرفه جویی مطلوبی در این دو بخش خواهیم داشت.

فاطمی با اشاره به معرفی خودروهای قاچاق سوخت از سوی نیروهای انتظامی، افزود: متاسفانه چون مجازات های جرایم قاچاق سوخت مدیریت شده و سنگین نیست از بازدارندگی لازم برخوردار نبوده است و همین موضوع باعث شده که همان فرد با همان خودرو مجددا به قاچاق سوخت اقدام کند.

وی درخصوص خودروهای فرسوده و نظارت بر کارت سوخت آنها گفت: اگر آمار این خودروها به موقع و به روز در خدمت شرکت ملی پخش قرار گیرد می توان نظارت بهتری برای مسدود کردن این کارت سوخت ها داشت.

59 صندلی دو منظوره و تک منظوره سی ان جی و 85 صندلی بنزین در استان فعال است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 102

به "مصرف بنزین در قزوین 15 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف بنزین در قزوین 15 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید