مسائل سرعت اینترنت کاربران ثابت اعلام شد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگار مهر، سجاد بنابی در توئیتر با اشاره به جلسه 4 ساعته ای که با حضور وزیر ارتباطات، مدیران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت برای بررسی شرایط سرعت اینترنت کاربران ثابت برگزار شد، گفت: خلاصه شرایط استفاده کاربران از اینترنت نشان می دهد رشد مصرف کاربران دو برابر سه هفته پیش است.

مسائل سرعت اینترنت کاربران ثابت اعلام شد

وی مسائل سرعت اینترنت را به شرح زیر اعلام کرد.

1- شرکت آسیاتک در 10 استان با مشکل پر شدن ظرفیت خطوط انتقال استانی روبرو بوده و این ظرفیت ها از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت تأمین و واگذار شد.

2- شرکت نداگستر صبا با پر شدن شدید ظرفیت انتقال بین استانی و اینترنت روبرو بود. گراف های این شرکت نشان دهنده شرایط بد کیفیت سرویس از ساعت 2 عصر هر روز تا ساعت 1 بامداد بود. در حال حاضر شرکت مخابرات ایران و زیرساخت در حال ارتقای مدارات انتقال این شرکت هستند.

3- شرکت داتک هم با پر شدن شدید ظرفیت ارتباط بین مراکز مخابراتی درون شهری و نیز ارتباطات اینترنت روبرو بود. برای این شرکت نیز که پهنای باندش را از شرکت رسپینا تأمین می کند ارتقای مدارات آغاز شد.

4- شرکت مخابرات استان اصفهان با مشکل فنی در بالانس ترافیک اینترنت بین لینک های فعلی روبرو بود که با تغییر تنظیمات و اصلاح بالانس مشکل رفع شد.

5- پر شدن ظرفیت ارتباطات اینترنتی شرکت مخابرات استان خراسان و مخابرات استان تهران نیز با افزایش ظرفیت ارتباطات آنها حل شد.

6- از مجموع بیش از 1400 مرکز مخابراتی کشور، تجهیزات انتقال شرکت مخابرات ایران در 70 مرکز، نیازمند ارتقای سخت افزاری است. حدود 20 مرکز از این 70 مرکز در استان کرمان واقع است. حل مشکل این 70 مرکز که عمدتاً کم ظرفیت هستند در مدت کوتاه قابل رفع نیست و باید خرید تجهیزات و نصب، پیگیری شود.

بنابی تاکید کرد: با ارتقا صورت گرفته امشب شرایط عمومی سرعت اینترنت های خانگی به مراتب بهتر از روز گذشته خواهد بود.

وی گفت: فردا نیز جلسه برگزار و شرایط، مجدداً بررسی و اقدامات پیگیری خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 355

به "مسائل سرعت اینترنت کاربران ثابت اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل سرعت اینترنت کاربران ثابت اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید