آغاز طوفانی داوران زن ایرانی در فوتبال مردان آسیا

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، جام ملت های فوتسال مردان آسیا در سال 2022 از روز سه شنبه 5 مهرماه به میزبانی کشور کویت شروع شده است و نکته جالب توجه این تورنمنت، حضور دوباره داوران زن ایرانی است. گلاره ناظمی و زری فتحی که در کارنامه خود تجربیات قضاوت در عرصه بین المللی را دارند، از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای قضاوت در جام ملت های فوتسال مردان آسیا دعوت شده اند و در 3 روز نخست این رقابت ها، عملکرد درخشانی را از خود به جای گذاشته اند.

آغاز طوفانی داوران زن ایرانی در فوتبال مردان آسیا

مصدومیت دردسرساز گلاره ناظمی

گلاره ناظمی داور 39 ساله فوتسال ایران رزومه پرباری دارد و اولین داور زن ایران است که توانسته در مسابقات جام جهانی فوتسال مردان قضاوت کند. او در این تورنمنت به جز قضاوت به عنوان داور اول در مسابقه لیتوانی و کاستاریکا، در مسابقه رده بندی هم در تیم داوری قرار داشت و عملکردی درخشانی را از خود به جای گذاشت.

ناظمی در آستانه جام ملت های آسیا 2022 دچار مصدومیت شد و گچ گرفتگی پایش باعث شد تا برآورد های زیادی درباره عدم حضور او در جام ملت ها مطرح گردد، اما در روز های منتهی به شروع این تورنمنت، داور بین المللی فوتسال ایران توانست تست های پزشکی را با پیروزیت پشت سر بگذارد.

داور بین المللی فوتسال ایران با وجود گذر از روز های مصدومیت، فعلاً به عنوان داور اول از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا انتخاب نشده است. ناظمی در روز نخست رقابت ها، به عنوان داور وقت نگهدار مسابقه کویت و عمان انتخاب شده بود و روز بعد هم در مسابقه عربستان و ژاپن، به عنوان داور وقت نگهدار در تیم داوری مسابقه حضور داشت. کنفدراسیون فوتبال آسیا دیروز هم برای گلاره ناظمی ابلاغیه صادر کرد و او به عنوان داور ذخیره در تیم داوری مصاف ازبکستان و تاجیکستان حضور یافت.

2 قضاوت پیروز فتحی در شروع راه جام ملت ها

زری فتحی داور 34 ساله فوتسال ایران که سابقه قضاوت در رده بندی جام ملت های فوتسال مردان آسیا را هم در کارنامه خود دارد، در شروع شانزدهمین دوره این رقابت ها توانست در 2 روز پیاپی قضاوت 2 مسابقه حساس را برعهده بگیرد. اولین قضاوت فتحی به عنوان داور اول در مسابقه تیم های تاجیکستان و بحرین بود که با رجحان تاجیکستانی ها به خاتمه رسید و داور ایرانی عملکرد درخشانی را از خود نشان داد.

تیم های عربستان و ژاپن روز بعد به مصاف هم رفتند که مسئولیت قضاوت این مسابقه هم برعهده زری فتحی بود و اولین شگفتی بزرگ جام ملت های فوتسال مردان آسیا که با رجحان عربستانی ها به خاتمه رسید، در حضور داور ایرانی رقم خورد و او عملکرد بی نقص و پیروزی را از خود به جای گذاشت.

فینالیست شدن ایران و حسرت بزرگ برای داوران زن!

تیم ملی فوتسال ایران که پرافتخارترین تیم قاره آسیا به شمار می رود، در 3 دوره اخیر رقابت ها در فینال حضور داشته و همین مسئله باعث شده تا داوران زن ایرانی محروم از قضاوت در مسابقه فینال باشند. حضور احتمالی شاگردان شمسایی در مسابقه فینال جام ملت های آسیا 2022 کویت باعث می گردد تا بازهم این سد در مقابل داوران زن ایجاد گردد که آن ها نتوانند تجربه قضاوت در مسابقه فینال جام ملت ها را به دست آورند!

فتحی و ناظمی در بهمن ماه سال گذشته در کشور کویت مسابقه فینال لیگ فوتسال زنان این کشور را قضاوت نموده بودند و حالا در بازگشت دوباره به این کشور، مسئولیت قضاوت در جام ملت های فوتسال مردان آسیا را برعهده گرفته اند. در صورت صعود احتمالی ایران به مرحله فینال رقابت ها، احتمال حضور داوران زن ایرانی به عنوان در مرحله رده بندی وجود دارد.

فوتبال 360

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1401 بروزرسانی: 8 مهر 1401 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1624

به "آغاز طوفانی داوران زن ایرانی در فوتبال مردان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز طوفانی داوران زن ایرانی در فوتبال مردان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید