سیگارهای الکترونیکی مضرند

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: در خطرزا بودن سیگارهای الکترونیکی تردیدی وجود ندارد.

سیگارهای الکترونیکی مضرند

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، سازمان جهانی بهداشت در گزارشی هشدار داد سیگارهای الکترونیکی هم برای مصرف کننده و هم برای افرادی که در معرض دود آن قرار دارند مضرند. همچنین دود ناشی از این سیگارها به جنین در حال رشد آسیب زده و مغز نوجوانان را تحت تاثیر قرار می دهد.

بعضی دولت ها و تولیدکنندگان، سیگارهای الکترونیکی را جایگزین سیگارهای سنتی و فاکتور یاری کننده در ترک سیگار معرفی نموده اند. سازمان جهانی بهداشت با آنالیز پرسش ها و پاسخ های مطرح در خصوص سیگارهای الکترونیکی اعلام نموده که شواهد کافی در خصوص تاثیر این سیگارها در یاری به ترک سیگارهای معمولی وجود ندارد هرچند بی تردید این سیگارها برای سلامت خطرناک هستند.

تحقیقاتی که انجام گرفته نشان می دهد استعمال سیگار الکترونیکی توسط نوجوانان بسیار پرخطر است. نیکوتین موجود در این سیگارها بسیار اعتیادآور بوده و از آنجاییکه مغز تا اواسط دهه 20 سالگی رشد می نماید قرار دریافت در معرض این ماده می تواند با پیامدهای بلندمدت و مخرب همراه باشد.

به گزارش ژاپن تودی، به گفته کارشناسان این موضوع بسیار نگران کننده است چرا که استعمال سیگارهای الکترونیکی در میان بسیاری از جوانان در کشورهای متعددی رواج پیدا نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 221

به "سیگارهای الکترونیکی مضرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگارهای الکترونیکی مضرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید