دیابت با این علامت خود را نشان می دهد ، مهمترین علائم دیابت را بشناسید

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، شما باید برای مدیریت و درمان همه بیماری ها اطلاعات کافی راجع به آن بیماری داشته باشید، دیابت هم جزو بیماری هایی است که با داشتن آگاهی می توانید آن را کنترل کنید.

دیابت با این علامت خود را نشان می دهد ، مهمترین علائم دیابت را بشناسید

به گزارش خبرنگاران، یکی از بیماری هایی که افراد زیادی را در جهان درگیر نموده، دیابت است. اطلاع و آگاهی کافی از علائم آن اهمیت بسیار زیادی دارد تا شما بتوانید شرایط را بهتر مدیریت کنید. در این قسمت در این باره شرح مفصلی خواهیم داد.

دقیقا اینجاست که شما علائم را متوجه می شوید

دیابت نوع یک که معمولا در بچه ها ایجاد می گردد، می تواند به سرعت پیشرفت کند و علائم خودش را در عرض چند هفته یا چند ماه نشان دهد اما در دیابت نوع 2 که مستقیما تحت تاثیر رژیم و سبک زندگی است، علائم دیرتر خودشان را نشان می دهند و ممکن است که شما در وهله اول متوجه نشوید که دیابت دارید.

  • 12 تغییر ساده در سبک زندگی برای پیشگیری از بیماری ها

علائم دیابت نوع 2 معمولاً چند سال طول می کشد تا بهبود پیدا کند و تشخیص آن کار راحتی نیست و بعضی از افراد هیچ علامتی را متوجه نمی شوند. دیابت نوع دو معمولاً در سنین جوانی اتفاق می افتد اما باز هم احتمال این که بچه ها به آن مبتلا شوند؛ وجود دارد و هیچ چیز غیر ممکن نیست.

حتی دیابت خفیف هم می تواند خطرناک باشد

قند خون بالا ممکن است علائم مشهودی نداشته باشد. حتی افزایش خفیف قند خون به عصبِ کلیه و عروق آسیب وارد می نماید و هرچقدر سطح قند خون بالاتر باشد و مدت زمان طولانی بگذرد و شما به سراغ درمانی نروید، شرایط بدتر خواهد شد.

علائم رایج ابتلا به دیابت

بعضی از علائم دیابت عبارتند از:

تکرر ادرار

افرادی که به دیابت مبتلا هستند؛ ممکن است بیشتر از حد معمول به دستشویی بروند یا حتی نصف شب از خواب بیدار شوند و بخواهند که به دستشویی بروند. علت این است که سطح قند خون در بدن آنها بالاست و خروجی ادرار بیش از حد طبیعی است و ادرار آنها حالت کف آلود دارد و ممکن است بوی شیرین یا بویی شبیه به میوه بدهد.

افزایش تشنگی

ادرار مکرر باعث کم آبی بدن می گردد و یک احساس تشنگی مداوم را به همراه دارد. افزایش سطح قند خون باعث می گردد که آب اضافی از بدن بیرون برود و فرد مدام احساس تشنگی کند و هر چقدر آب می خورد، سیراب نگردد.

افزایش گرسنگی یا کاهش وزن بدون علت

همزمان که دیابت باعث افزایش گلوکز در خون می گردد، ممکن است سلول ها را از استفاده از گلوکز برای انرژی مسدود کند که دو نتیجه دارد. یکی اینکه شما مدام احساس گرسنگی می کنید و عضلاتتان با مشکل تامین انرژی و سوخت بدن روبرو می گردد یا این که چربی سوزی برای انرژی زیاد انجام می گردد و شما بدون علت و بدون اینکه خودتان کوشش کنید، کاهش وزن پیدا می کنید.

گزگز و سوزش دست و پا

افزایش سطح قند خون به عصب های بدن آسیب وارد می نماید و باعث نوروپاتی دیابتی می گردد که دست، پا و بازوها را درگیر می نماید و باعث سوزش، بی حسی، افزایش حساسیت و درد در نواحی مختلف بدن می گردد و علائم آن هنگام شب بدتر خواهد شد.

تاری دید

به گزارش وبگاه نمناک، تاری دید یا دوبینی نشان دهنده مسائل حاصل از دیابت است، زیرا دیابت باعث می گردد که رگ های خونی داخل چشم نشتی داشته باشند و رگ های خونی تازه غیر طبیعی رشد نمایند که همین؛ باعث مسائل بینایی می گردد و ممکن است شرایط را برای چشم های فرد خیلی سخت و سخت کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1402 بروزرسانی: 17 مرداد 1402 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1756

به "دیابت با این علامت خود را نشان می دهد ، مهمترین علائم دیابت را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیابت با این علامت خود را نشان می دهد ، مهمترین علائم دیابت را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید