جاماندگان سهام عدالت چه زمانی سهامدار می شوند؟

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران، رییس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه از تیر ماه 1401 فرآیند تخصیص سهام عدالت آغاز می شود، گفت: تعداد سه میلیون و 363 هزار و 700 نفر از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی، سهام عدالت ندارند که باید سهام به آنها تعلق بگیرد.

جاماندگان سهام عدالت چه زمانی سهامدار می شوند؟

ایرنا نوشت، بعد از آزادسازی سهام عدالت، مشخص تکلیف جاماندگان این سهام مورد پیگیری جدی مسوولان قرار گرفت و طی دو سال گذشته وعده های زیادی در راستای زمان اجرایی شدن تخصیص سهام عدالت به جاماندگان این سهام اعلام شده بود.

برگزاری منظم جلسات 2 وزارتخانه برای مشخص تکلیف جاماندگان سهام عدالت

در اواخر اردیبهشت ماه 1401 بود که رییس سازمان خصوصی سازی درباره جاماندگان سهام عدالت گفت: بندالف قانون بودجه، دولت را مکلف کرده تا به افراد تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و افراد واجد شرایط مطابق اجرای قانون اصل 44 قانون اساسی، سهام عدالت تعلق بگیرد.

حسین قربان زاده ادامه داد: قانون اصل 44 قانون اساسی، سازوکاری را پیش بینی کرده که وزارت اقتصاد و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری هم افرادی که دارای شرایط دریافت سهام عدالت هستند، مشخص شوند و اصرار ما این است تا ضمن برگزاری جلسات تا پایان خردادماه مشخص شود که چه برنامه ای برای جاماندگان سهام عدالت در دستور کار است.

وی اظهار کرد: ابتدا قرار بود مبنای اختصاص سهام عدالت به جاماندگان پرداخت سهام عدالت به 2 دهک اول و 4 دهک دیگر باشد.

آغاز تخصیص سهام عدالت به جاماندگان از تیر ماه

در پی اعلام چنین خبری و نیز تداوم پیگیری ها برای سرعت بخشی به تخصیص سهام جاماندگان سهام عدالت، دقایقی قبل حسین قربان زاده رییس سازمان خصوصی سازی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا از مشخص تکلیف جاماندگان سهام عدالت خبر داد و گفت: بعد از پیگیری های اجرا شده برای تشخیص واجدان سهام عدالت، مشخص شد که یک میلیون و 337 هزار و 875 نفر از کمیته امداد و 2 میلیون و 25 هزار و 825 نفر از سازمان بهزیستی جزو واجدان دریافت سهام عدالت هستند که تا به امروز از دریافت این سهام غافل مانده اند.

وی ادامه داد: در مجموع از این دو نهاد حمایتی، تعداد سه میلیون و 363 هزار و 700 نفر سهام عدالت ندارند و باید به این افراد سهام تعلق بگیرد.

قربان زاده در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه میزان سهام به این افراد تعلق می گیرد، گفت: تا به امروز این مساله نهایی نشده و تصمیم گیری در مورد این موضوع نیازمند چندین هفته زمان است تا مشخص شود که سهام از چه منابعی به این افراد اختصاص یابد.

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: در مرحله بعد برای افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی نیستند اما در 2 دهک اول قرار دارند و مستحق دریافت این سهام هستند، اقدام به تخصیص سهام عدالت می کنیم.

وی گفت: از تیر ماه 1401 فرآیند تخصیص سهام عدالت به این افراد آغاز می شود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1566

به "جاماندگان سهام عدالت چه زمانی سهامدار می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاماندگان سهام عدالت چه زمانی سهامدار می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید