مشخص تکلیف صندوق های کوچک در بورس و اوراق بهادار

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، معتمد گفت: مطابق ابلاغیه سازمان بورس، به صندوق هایی که تعداد سرمایه گذاران آن ها کمتر از 100 نفر و مبلغ جمع آوریشان زیر 10 میلیارد تومان باشد، فرصت زمانی مشخصی داده شد تا نسبت به تعدیل این 2 موضوع اقدام نمایند.

مشخص تکلیف صندوق های کوچک در بورس و اوراق بهادار

به گزارش ، به نقل از شبکه اطلاع رسانی بازار سرمایه، محمدرضا معتمد مدیر نظارت بر نهادهای اقتصادی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: مطابق ابلاغیه سازمان بورس، به صندوق هایی که تعداد سرمایه گذاران آنها کمتر از 100 نفر و مبلغ جمع آوری شده در آن زیر 10 میلیارد تومان باشد، فرصت زمانی مشخصی داده شد تا نسبت به تعدیل این 2 موضوع اقدام نمایند؛ در غیر این صورت صندوق مذکور منحل می گردد.

وی با اشاره به استقبال صندوق های سرمایه گذاری کوچک از ابلاغیه سازمان بورس گفت: به همین منظور بعضی از مدیران سرمایه گذاری پیروز شدند 2 شرط یاد شده را اجرایی نمایند؛ بعضی صندوق ها هم که توان اجرایی مدیرشان برای تحقق این ابلاغیه کافی نبود، یا مدیریت صندوق را واگذار کردند یا برای درخواست انحلال صندوق، اقدام کردند. انحلال تعدادی از صندوق های سرمایه گذاری کوچک، بعد از آنکه خود را با شرایط و ابلاغیه جدید سازمان بورس تطبیق دادند، منتفی شد.

به گفته مدیر نظارت بر نهادهای اقتصادی سازمان بورس، از زمان صدور ابلاغیه اخیر، شرایط اکثر صندوق ها با دستور العمل این سازمان تطابق یافته است. چند صندوق دیگر هم هست که در آینده نزدیک معین تکلیف خواهند شد.

معتمد اضافه کرد: ما برای صندوق های نیکوکاری، این نسبت را اصلاح نموده و درصد و مبلغ آن را کمتر از چیزی که برای سایر صندوق ها برقرار است، قرار دادیم. چرا که هدف این صندوق ها در درجه اول فعالیت های خیرخواهانه و نیکوکارانه است و انتفاع در مراحل بعد واقع شده است.

رشد 1586 واحدی در انتها معاملات بورس

وی همچنین در ادامه در پاسخ به این سوال که برای موضوع تضاد منافع در کارگزاری ها چه تدبیری اندیشیده شده است ، گفت: مطابق ساختاری که در بازار سرمایه فعلی ما وجود دارد، کارگزاران عمدتا درگاه ورود سرمایه گذاران به بازار سرمایه هستند. کارگزاران تا قبل از اصلاح دستورالعمل هلدینگ های خدمات بازار سرمایه طیف وسیعی از خدمات از قبیل معاملات، پذیرش، مشاوره، سبدگردانی و مدیریت صندوق های مشتریان را به سرمایه گذاران ارائه می کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 60

به "مشخص تکلیف صندوق های کوچک در بورس و اوراق بهادار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشخص تکلیف صندوق های کوچک در بورس و اوراق بهادار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید