بسته های دلجویی از کاربران اینترنتی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی پس از قطع اینترنت در روزهای گذشته با اختصاص یک گیگ اینترنت رایگان و اضافه کردن به بسته های اینترنتی به تعداد روزهای قطعی اینترنت تصمیم به دلجویی و جبران خسارت کاربران اینترنتی گرفتند.

بسته های دلجویی از کاربران اینترنتی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو به نقل از ایسنا، در روزهای قطعی اینترنت بین الملل طی روزهای اخیر که پس از بروز ناآرامی ها و در راستای جلوگیری از سواستفاده اغتشاشگران از این ابزار ارتباطی رخ داد، اگرچه وب سایت های ایرانی با بهره گیری از سرورهای داخلی به فعالیت ادامه می دهند، اما بسیاری از کاربران اینترنت، از دانشجویان و برنامه نویسان تا کسب وکارهای کوچک که فعالیتشان در بستر شبکه جهانی اینترنت جریان داشته، با مسائل بسیاری روبرو و بعضا متحمل ضررهای جبران ناپذیری شدند.

از طرفی کاربرانی که از اینترنت خود را از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنتی دریافت می کردند، در روزهای گذشته تنها به سایت های داخلی دسترسی داشتند که با توجه به استفاده این سایت ها از شبکه ملی اطلاعات و نیم بها بودن تعرفه اینترنت در این سایت ها و قطع بودن اینترنت جهانی که همیشه بخش اعظمی از حجم اینترنت کاربران را شامل می شد، نتوانستند استفاده چندانی از بسته های اینترنتی و حجم مصرف منصفانه خود نمایند.

به همین دلیل محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - درباره این که مشترکینی که بسته های مدت دار مثلا یک هفته ای خریداری نموده اند و در زمان قطع اینترنت قادر به مصرف بسته خود نشده اند، گفت: به اپراتورها ابلاغ نموده ایم که مدت زمان قطعی اینترنت را به مدت اعتبار بسته ها اضافه نمایند.

پس از این اظهارات، سیدمجید صدری - مدیر عامل شرکت مخابرات ایران- هم با اشاره به قطعی ایجادشده در اینترنت بین الملل در کشور اظهار داشت مانده FUP (حجم مصرف منصفانه) مجاز مصرف نشده مشتریان در ماه جاری به ماه بعد انتقال می یابد و همچنین 10 روز به مدت اعتبار قرارداد مشتریان اینترنت پرسرعت افزوده می گردد.

آذری جهرمی هم چنین ضمن عذرخواهی از مردم به دلیل قطع اینترنت و مسائل ناشی از آن، اعلام نموده که بعضی خسارات جبران ناپذیر است؛ به نوبه خود کوشش می کنیم آن را جبران کنیم. از اپراتورهای تلفن همراه خواستیم زمان بسته های اینترنتی را به میزان قطع ارتباط تمدید نمایند؛ همچنین بسته یک گیگ اینترنت هدیه نیز به همه مشترکان اعطا می گردد و مردم می توانند با شمارگیری #98* این بسته اینترنتی را فعال نمایند.

البته اینترنت همراه به جز چند استان، هنوز برای تمامی کاربران در کشور متصل نشده است و همه اپراتورها هنوز جزئیات این بسته های جایگزین را کاملا منتشر ننموده اند، اما مقرر شده هر یک از اپراتورهای اینترنت همراه پس از اتصال اینترنت موبایل که به صورت تدریجی در حال اجرا است، علاوه بر یک گیگ اینترنت هدیه ای که به تمام مشترکان داده می گردد، مدت زمان بسته های اینترنتی کاربران را متناسب با آنچه که پیش از قطع شدن اینترنت دریافت نموده بودند، تمدید نمایند.

بدین ترتیب که برای مثال اگر کاربری بسته اینترنتی یک هفته ای خریداری نموده و در این مدت نتوانسته از بسته خود استفاده کند، یک بسته یک هفته ای برای او تمدید خواهد شد. همچنین اگر کاربری بسته مدت دار یک یا چندماهه خریداری نموده، مدت زمان قطعی اینترنت پس از اتصال مجدد اینترنت موبایل، به بسته اینترنتی او اضافه خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 50

به "بسته های دلجویی از کاربران اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسته های دلجویی از کاربران اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید