با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید!

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، از بین بردن منشاء گرد و غبار موجود در منازل امری غیر ممکن است از آن جایی که 90 درصد گرد و غبار منازل از وسایل منزل ازجمله پارچه ها ناشی می گردد، راه های زیادی برای مقابله با آن نیز وجود ندارد.

با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید!

جهت دریافت خدمات هزینه بازسازی آشپزخانه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

به گزارش ، هوای ابری و گرد و خاک زندگی شما را زیر خاک میکند و شما باید از اول همه جا تمیز کنید حالا برای بسیاری از کدبانو های ایرانی سوال است که چگونه از دست گرد و غبار خلاص شویم.

راهکار اغلب مسائل در منزل، از بین بردن منشاء آن است. اما از بین بردن منشاء گرد و غبار موجود در منازل امری غیر ممکن است از آن جایی که 90 درصد گرد و غبار منازل از وسایل منزل ازجمله پارچه ها ناشی می گردد، راه های زیادی برای مقابله با آن نیز وجود ندارد.

ذرات پوست ما روزانه وارد فضا می گردد و لباس ها، روتختی ها و وسایل خانه فیبر هایی را که تقریبا غیر قابل رویت است از خود خارج می نمایند و آن ها با ایجاد کوچک ترین تغییری در جریان هوا در محیط شناور می گردد و روی هر سطحی در منزل می نشیند در قسمت هایی از منزل که در معرض جریان هوا قرار ندارند، ذرات جا به جا نمی شوند در حالی که در قسمت های دیگری با باز و بسته شدن در ها و رفت و آمد از جایی به جای دیگر می فرایند. به هر حال می توان با چند راه چاره ساده برای مبارزه با گرد و خاک هم در زمان و هم در انرژی صرفه جویی کرد.)

کمد ها منبع گرد و غبار سرشار از فیبر های ریز لباس ها، حوله ها و روانداز ها هستند هر بار که در کمد را باز می کنید یک توفان نامرئی از ذرات گرد و غبار به وجود می آورید. اگرچه نمی توانید از ریختن پرز های لباس جلوگیری کنید، اما می توانید تمیزکاری کمد را آسان تر کنید و گرد و خاک را کاهش دهید.

روی لباس هایی را که به ندرت استفاده می کنید بپوشانید. پالتو هایی که فقط در فصل زمستان مورد استفاده قرار می گیرد، در طول سال پرز می دهد؛ بنابراین با پلاستیک های بزرگ آن ها را بپوشانید تا علاوه بر پرز ندادن، تمیز بمانند. کف کمد را خالی نگه دارید.

شلوغ بودن کف کمد باعث می گردد به هنگام جارو کشیدن آن قسمت را نادیده بگیرید. (دستگاه تصفیه هوا در منزل را مجهزتر کنید. دستگاه خنک و یا گرم نماینده یا تصفیه هوا می تواند گرد و خاکرا مهار کند. با یک دستگاه تصفیه مجهزتر، بهتر می توانید با گرد و خاک مقابله کنید.) به طور هفتگی ملافه های تخت را تکان دهید.

تخت خواب اصلی ترین منبع انتشار گرد و غبار است در ملافه ها ذرات پوست جمع می گردد و به همراه پرز لباس با هر بار غلت خوردن در هوا پخش می گردد.

روانداز ها مانند پتو و روتختی ها را که نمی توان هر هفته شست کافی است به حیاط ببرید و خوب تکان دهید ملافه های کثیف را به آرامی با ملافه تمیز عوض کنید تا گرد و غبار بلند نگردد. (مانع پخش گرد و غبار شوید. دستمال های گردگیری خشک تنها مقداری از گرد و خاک را برمی دارند و بقیه جای دیگر می نشیند. برای جمع کردن گرد و خاک از دستمال های مرطوب بهره ببرید.)

در اغلب منازل، موکت بزرگ ترین منبع پرز است که گرد و خاک را مانند یک اسفنج حجیم به خوبی جذب می نماید. بعضی افرادی که به آلرژی های حاد مبتلا هستند چاره ای جز جایگزین کردن موکت با سرامیک و یا چوب برای کف اتاق ندارند.

افرادی هم که از آلرژی حاد رنج می برند، اما قصد عوض کردن کف اتاق را ندارند باید به طور مرتب خانه را به ویژه قسمت هایی که رفت و آمد زیادی دارد، جارو برقی بکشند.

خاک تکانی فرش با استفاده از چوب، جارودستی و… نسبت به جاروبرقی خاک بیشتری را از بین می برد.

کوسن های مبل را که نه تنها از خود پرز می دهند بلکه گرد و خاکی را که روی آن می نشیند را به خود جذب می نمایند خوب تمیز کنید. از آن جایی که گرد و خاک بیشتر روی سطح های افقی می نشیند، سطح های افقی کوسن ها و مبل ها را هفتگی و سطح های عمودی را ماهانه جاروبرقی بکشید.

منبع: آستان مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 فروردین 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 252

به "با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این روش از شر گرد و غبار خانه خلاص شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید