آیا حقوق پرستاران افزایش پیدا می نماید؟

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، رئیس سازمان نظام پرستاری درباره چگونگی افزایش حقوق پرستاران شرح داد.

آیا حقوق پرستاران افزایش پیدا می نماید؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد میرزابیگی، رئیس سازمان نظام پرستار درباره افزایش حقوق پرستاران،گفت:اگر بگوییم که فقط حقوق پرستاران افزایش پیدا نموده، این طور نیست.

وی ادامه داد: در طول سال گذشته یعنی اواخر 98، فصل دهم برای کارکنان نظام سلامت از جمله پرستاری اجرا شد و فصل هشتم نیز که فوق العاده ویژه بود در اواسط 99 اجرایی شد که آن نیز برای کل کارکنان نظام سلامت از جمله پرستاران بود.

رئیس سازمان نظام پرستاری با بیان اینکه به صورت ویژه و خاص فقط پرستاران افزایش حقوقی مستثنی از سایر کارکنان نداشتند، اضافه نمود: به خاطر همین ما بحث فوق العاده خاص، فوق العاده سختی کار و بحث طرح تمام وقتی را برای آنها دنبال می کنیم؛ البته نه اینکه بگوییم افزایش ویژه به آنها داده گردد، بلکه حقوق شان پایمال نگردد؛ مانند پایمال شدن اضافه کاری هایشان.

میرزابیگی متذکر شد:مثلا پرستاری 250 ساعت اضافه کار انجام می دهد اما سیستم اعلام می نماید قانون بهره وری گفته که به این پرستار بیش از 80 ساعت اضافه کار ندهید؛ در نتیجه اضافه کار این پرستار را از بین می برند و بقیه را به آن نمی دهند.

وی توضیح داد:چون قانون بهره وری امتیازات دیگری هم دارد؛ یا به خاطر برخوردهای سایر منافع بهره وری امتیازات افزایش اضافه کار را به آنها پرداخت نمی نمایند و اینکه اصلا پرستار را از قانون بهره وری محرومش می نمایند.

رئیس سازمان نظام پرستاری ابراز داشت:می گویند چون تو دوست داری اضافه کارت را بگیری و از 80 ساعت بیشتر شده، پس تو از شمولیت قانون بهره وری بیرون بیا تا ما این اضافه کاری را که دادیم، پرداخت کنیم. در نتیجه ما بحث تمام وقتی را مطرح نموده و دنبال می کنیم.

میرزابیگی یادآور شد:مجریان قانون باید یا طرح بهره وری یا تمام وقتی را اجرا نمایند. بنده اگر جای مسؤولان بودم به خاطر خدماتی که پرستاران در دوران کرونا بی محابا ارائه دادند، هر دو بحث؛ یعنی هم تمام وقتی و هم بهره وری را اجرا می کردم.

وی اضافه نمود:کما اینکه الان به پزشکان به همین شکل پرداخت می گردد. خیلی از پزشکان فعالیت مطب هایشان را کم رنگ می نمایند و در بیمارستانها کمی بیشتر از حد معمول حضور پیدا می نمایند، طرح تمام وقتی به آنها تعلق می گیرد، اما به پرستاران تعلق نمی گیرد که ما سال جاری به صورت جد پیگیر این موضوع هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1153

به "آیا حقوق پرستاران افزایش پیدا می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا حقوق پرستاران افزایش پیدا می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید