همه چیز درباره سافاری

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، سافاری چیست (Safari)

طبیعت گردی از آن دست تجربه هایی است که می تواند روحیه تان را از زمین تا آسمان تغییر دهد، کافیست کمی ناراحت باشید و یا مورد اذیت کننده ای برایتان وجود داشته باشد، رفتن به طبیعت و برقراری ارتباط با آن و حیات وحشی که در آن است، فکر تان را کاملا رها می کند. جدای از این، با رفتن به دل طبیعت است که می توانید خاطره های خوبی برای خودتان بسازید و لحظات طلایی رقم بزنید. سافاری می تواند این فرصت را به شما بدهد تا هم در محیط باشید و هم از نزدیک با حیوانات روبرو شوید، فرصتی برای دوستی با طبیعت. اگر دوست دارید بدانید دقیقا سافاری چیست و چرا امروزه به تفریح محبوب افراد ماجراجو تبدیل شده است، همراه خبرنگاران باشید:

همه چیز درباره سافاری

سافاری به معنای سفری کوتاه در دل طبیعت است که بیشتر با ماشین های مخصوص انجام می شود و می تواند در جنگل و یا در بیابان و کویرها انجام شود. اگر چه همه سافاری را با آفریقا می شناسند اما امروزه این تفریح در کشورهای دیگری مثل تایلند، دبی و حتی ایران خودمان هم وجود دارد. در گذشته، برنامه شکار، بخشی از این تفریح محسوب می شود اما امروزه خوشبختانه دیگر چنین نیست و سافاری خلاصه می شود در لذت بردن از طبیعت و حیوانات همراه با اندازه بی نهایتی هیجان!

سافاری در آفریقا

همان طور که در بالا گفته شد، در گذشته و در دورانی که آفریقا مستعمره بود، برنامه شکار هم بخشی از سافاری محسوب می شد و درواقع هدف اصلی سافاری پیدا کردن حیوانات برای شکار بود و همین تصور اشتباه باعث شد تا حیوانات زیادی در آن دوران در آفریقا کشته شوند و حتی بسکمک از حیوانات مانند کرگدن سفید در معرض خطر انقراض قرار بگیرند.

حال که فهمیدیم سافاری چیست باید به مفهوم سافاری مدرن بپردازیم و ببینیم چه تغییراتی از گذشته تا حالا در نوع دید انسان و تعریف آن ها از تفریح به وجود آمده است.

خوشبختانه امروزه دیگر بعد منفی سافاری که همان شکار حیوانات بود حذف شده است و به جای آن، بعد دیگری یعنی عکس گرفتن از حیوانات و حیات وحش، پر رنگ شده است و این تنها وجه خوب قضیه نیست. در واقع سافاری حرف های زیادی برای گفتن دارد و دیدن حیات وحش و لذت بردن از حیواناتی که در آن زندگی می کنند و عکس گرفتن از آن ها، بخشی از سافاری مدرن است. امروزه می توان به این تفریح به عنوان فرصتی برای کمک به حیوانات هم نگاه کرد. اما چطور؟

شما وقتی این تفریح را می خواهید داشته باشید، باید بابت آن هزینه پرداخت کنید. بیشتر مکان هایی که این هزینه را دریافت می کنند، آن را صرف رسیدگی به حیوانات و محیط زیست و ساختن لانه و آشیانه برای حیوانات می کنند. پس اینجاست که می بینید تا چه حد می توانید در کمک به حیوانات موثر باشید. در واقع این تفریح مانند یک چرخه کامل است که در آن شما از بودن در حیات وحش و هیجانش لذت می برید و حیوانات هم فرصت زندگی پیدا می کنند این یعنی کمک به تداوم سیکل.

امروزه سافاری در آفریقا دقیقا چه مزایایی دارد؟

در صورت سفر به آفریقا و امتحان سافاری در این قاره، این فرصت را دارید تا از طبیعت بکر و با ارزش آن لذت ببرید و حیوانات زیادی در آن ببینید. در طول این تفریح با قبیله های مختلفی روبرو می شوید و تبادل فرهنگ بین شما و آنها باعث می شود تا اتفاقات خوبی هم برای شما و هم آنها بیفتد.

منبع: الی گشت
انتشار: 7 اسفند 1400 بروزرسانی: 7 اسفند 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1450

به "همه چیز درباره سافاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره سافاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید