عکس، شمشیر ارزشمندی متعلق به عصر برنز در اسکاتلند پیدا شد!

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، مردی 44 ساله بنام ماریوز استپین با یک دستگاه فلزیاب به دنبال بعضی سکه های قدیمی یا شاید هم جواهرات قرن بیستم بود که در کمال تعجب با لرزش دستگاه خود متوجه چیزی شد که خیلی هم در عمق زمین قرار نداشت. وقتی استپین آغاز به کندن کرد، به گنجینه ای قدیمی برخورد که متعلق به عصر برنز بود.

عکس، شمشیر ارزشمندی متعلق به عصر برنز در اسکاتلند پیدا شد!

او به جای آنکه گنجینه را برای خود حفظ کند، با اداره حفظ آثار باستانی اسکاتلند تماس گرفت. به گفته امیلی فریمن، رئیس بخش باستان شناسی در مصاحبه ای مطرح نمود که این یافته بسیار ارزشمند است.

استیپن پس از صرف 22 روز کاوش در کنار باستان شناسان، پیروز به یافتن یک شمشیر، محور چرخ های یک ارابه و یک افسار کهنه اسب شد. بعلاوه یک جغجغه قدیمی نیز به افسار اسب آویزان بود. چنین چیزی هرگز در اسکاتلند دیده نشده بود. فریمن با مسروری مطرح نمود که تا به امروز اشیاء ارزشمندی در اسکاتلند کشف شده که فرصت خوبی برای درک بهتر عصر برنز و آنالیز مواد استفاده شده در آن دوران فراهم نموده است.این مواد به قدری طبیعی هستند که باعث ماندگاری اشیاء چرمی و چوبی تا به امروز شده اند.

استیپن نیز بسیار مسرور است که سرگرمی او باعث چنین کشف بزرگی شده است. او در مصاحبه ای گفت: آن قدر مسرورم که گویی در میان ابرها سیر می کنم، من پیروز به کشف بخشی از تاریخچه اسکاتلند شده ام.

حالا با این اشیاء چه باید کرد؟ به گفته فریمن باید این اشیاء را کاملاً تمیز کنیم، از آن ها عکس بگیریم و با آنالیز های بیشتر متوجه شویم که چرا این اشیاء در این مکان دفن شده اند؟ سؤالی که ذهن کارشناسان را مشغول نموده این است که چرا این اشیاء در این منطقه واقع شده اند؟ پس باید تحقیقات بیشتری انجام گردد.

شمشیر نرماندی عصر برنز

در حال حاضر کارشناسان بر این باورند که پیشینه این شمشیر به هزار سال قبل از میلاد مسیح می رسد. برای شناسایی قدمت اشیاء دیگر احتیاج به آنالیز های بیشتری است. عصر برنز دوره ای است که مردم نحوه فراوری برنز و استفاده از آن جهت ساخت اشیاء مختلف را آموختند، اشیایی مانند اسلحه و جواهرت ارزشمند.

در بریتانیا کارشناسان بر این باورند که عصر برنز متعلق به 2000 سال قبل از میلاد مسیح بوده که تا 750 سال قبل از میلاد همچنان در اسکاتلند و انگلیس ادامه داشته است و هنوز بخشی از تاریخ ناشناخته متعلق به این دوران را می بایست مورد تحقیق قرار داد.

استیپن به همراه گروه جستجو همچنان برای یافتن اشیاء دیگر در آن مکان از فلزیاب استفاده می نمایند. عکس هایی که از این اشیاء در رسانه های اسکاتلند منتشر شده بازخورد مثبتی به دنبال داشته است. او می گوید: تا قبل از این، چنین چیزی را ندیده بودم. واقعاً اشیاء خیره نماینده ای هستند!

این اشیاء در حال حاضر در موزه ادینبورگ قرار دارند و به زودی در معرض دید عموم قرار خواهند گرفت.

منبع: گردشبان
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 673

به "عکس، شمشیر ارزشمندی متعلق به عصر برنز در اسکاتلند پیدا شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، شمشیر ارزشمندی متعلق به عصر برنز در اسکاتلند پیدا شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید