دویدن یا قدم زدن؟ چند نکته مفید کار با تردمیل برای کاهش وزن واقعی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، کاردیو یک قطعه مهم از پازلی است که شما در کوشش برای کاهش وزن باید انجام دهید ولی گزینه های زیادی پیش رو دارید. انواع ورزش ها و تمرین های کاردیو مطرح است ولی استفاده از دستگاه تردمیل یک گزینه کلاسیک و محبوب است.

دویدن یا قدم زدن؟ چند نکته مفید کار با تردمیل برای کاهش وزن واقعی

می توانید برای خودتان یک تردمیل بخرید و در خانه یا محل کار بهره ببرید یا اگر به باشگاه و سالن های ورزشی می روید؛ از آن بهره ببرید. تردمیل یک دستگاه ورزشی همواره در دسترس و کار با آن هم راحت و لذت بخش است.

به اعتقاد کارشناسات تناسب اندام، تردمیل یک ابزار مفید و موثر برای افزایش ظرفیت های هوازی، کاهش وزن، سوزاندن کالری و رشد مناسب اندام های بدن است. فقط باید بدانید چه هدفی را دنبال می کنید و در هر جلسه باید چه تمریناتی و در چه بازه زمانی انجام دهید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

چه مدت با تردمیل تمرین کنم تا وزن از دست بدهم؟

مدت زمان تمرین های شما با تردمیل بستگی به دوره ای دارد که در آن هستید. آیا در دوره تمرین های پرفشار هستید یا در دوره تمرین های سبک و پایدار؟ البته، هر دو دوره تمرینی می تواند منجر به کاهش وزن گردد.

هیچ منبع معتبر یا استانداردی در این زمینه نیست و فقط چند متد معروف در سطح جهان دنبال می گردد. متد تمرینی HIIT شامل فعالیت های بدنی پرفشار با سرعت بالا در دوره هایی کوتاه مدت و بعد دوره های بازیابی و ریست کامل است. این روش باعث سوزاندن کالری بیشتر در زمان های کوتاه تری می گردد.

در این متد بدن احتیاج به دریافت اکسیژن بسیار زیادی پس از تمرین های پرفشار دارد یا اصطلاحا باید EPOC کند. این شرایط باعث چربی سوزی و کاهش سطح کالری های بدن می گردد. اگرچه EPOC چند ساعت طول نمی کشد و برخلاف نظر عامه مردم، صدها کالری نمی سوزاند.

کارشناسان تمرین های 20 دقیقه ای پرفشار و سریع را برای متد HIIT پیشنهاد می نمایند.

اگر نمی خواهید تمرین های پرفشار و سریعی در بازه کوتاهی انجام دهید؛ تمرین های پایدار 30 دقیقه ای با سرعت متوسط مانند دویدن یا 40 دقیقه پیاده روی هم مناسب هستند. به طور کلی، تمرین های پایدار برای افزایش قدرت تنفسی و هوازی بدن پیشنهاد می شوند. این تمرین ها به تدریج بدن را وادار به دریافت اکسیژن بیشتر برای تمرین بهتر می نمایند.

به تدریج، تمرین های پایدار باعث می شوند قدرت بدنی و تنفسی شما افزایش پیدا کند و سریع تر راه بروید یا بدوید که منجر به کاهش وزن می گردد.

این توصیه ها برای آغاز خوب هستند ولی همواره باید دقت کنید که سرعت و زمان تمرین را براساس شرایط جسمانی خودتان و سطح آمادگی تناسب اندام فعلی بدن تان تنظیم کنید. مثلا، اگر تازه کار هستید؛ بهتر است با تمرین های سطح پایدار و متوسط آغاز کنید. 20 دقیقه با سرعت متوسطی پیاده روی یا دویدن را تجربه کنید.

پس از اینکه به دستگاه تردمیل عادت کردید و کمی سرعت شما افزایش پیدا کرد؛ می توانید سراغ تمرین های HIIT بروید و دایما خود را به چالش بکشید.

برنامه کاهش وزن با تمرین های تردمیل

بهترین برنامه کاهش وزن با دستگاه تردمیل، ترکیب تمرین های کاردیو با تمرین های قدرتی است. در اینجا یک برنامه پیشنهادی برای 5 روز هفته را آوردیم:

روز شنبه: 20 دقیقه تمرین های HIIT یا 30 دقیقه تمرین های سبک با تردمیل

روز یک شنبه: 45 دقیقه تمرین ها و ورزش های قدرتی

روز دوشنبه: 30 دقیقه تمرین با تردمیل روی سرعت متوسط

روز سه شنبه: کار با دمبل و تمرین های قدرتی

روز چهارشنبه:40 دقیقه پیاده روی

روزهای تعطیل و استراحت خود مانند روزهای پنج شنبه و آدینه می توانید 30 دقیقه یوگا تمرین کنید و جریان تغذیه سالم خود را داشته باشید. ترکیب ورزش ها و تمرین های کاردیو با یوگا و البته رژیم غذایی مناسب می تواند شما را به هدف تان نزدیک کند و پس از دو هفته، شاهد کاهش وزن تدریجی خود باشید.

منبع

منبع: یک پزشک
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 239

به "دویدن یا قدم زدن؟ چند نکته مفید کار با تردمیل برای کاهش وزن واقعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دویدن یا قدم زدن؟ چند نکته مفید کار با تردمیل برای کاهش وزن واقعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید