ادامۀ تاریخ سازی هندبال با حمایت ایرانسل، کسب نخستین مدال جهانی

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، در ادامۀ تاریخ سازی تیم های ملی هندبال ایران با حمایت ایرانسل، تیم ملی هندبال ساحلی نوجوانان ایران توانست نخستین مدال جهانی تاریخ هندبال ایران را به ارمغان بیاورد.

ادامۀ تاریخ سازی هندبال با حمایت ایرانسل، کسب نخستین مدال جهانی

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، در دومین دورۀ مسابقات هندبال ساحلی قهرمانی نوجوانان جهان که از 24 تا 29 خرداد 1401، در یونان برگزار گردید، هندبالیست های نوجوان ایرانی توانستند با پیروزی برابر تیم قدرتمند فرانسه در ملاقات رده بندی، مدال برنز این رقابت ها را به دست آورند. این، نخستین حضور یک تیم هندبال ساحلی آسیایی در جمع هشت تیم برتر جهان بود.

این مسابقات با حضور 16 تیم در چهار گروه چهار تیمی شروع شد و در مرحلۀ اول، تیم ملی ایران توانست با پیروزی در برابر قطر و آمریکا و تنها یک شکست در برابر سوئد، به عنوان تیم دوم گروه، راهی دور دوم این رقابت ها گردد.

مرحلۀ دوم این رقابت ها، با حضور 12 تیم در 2 گروه 6 تیمی برگزار گردید، نوجوانان هندبال ساحلی ایران، در این دور، با پیروزی در برابر فرانسه و برزیل و شکست در مقابل کرواسی، به عنوان تنها تیم آسیایی، به جمع هشت تیم برتر این رقابت ها صعود کردند و با پیروزی مقابل آرژانتین، اولین تیم هندبال ساحلی آسیا لقب گرفتند که توانسته به جمع چهار تیم برتر جهان راه یابد.

در ملاقات نیمه نهایی، تیم ملی ایران بازی را در ضربات تن به تن به برزیل واگذار کرد و در مسابقۀ رده بندی، با پیروزی در برابر فرانسه، توانست جایگاه سوم جهان و نخستین مدال جهانی هندبال را برای ایران به دست آورد.

در انتها این مسابقات، علی حیدریان بازیکن پست خط زن ایران، به وسیله فدراسیون جهانی هندبال، به عنوان برترین بازیکن این پست انتخاب شد.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، از 14 دی 1400، طی قراردادی با فدراسیون هندبال، رسماً حامی ورزش هندبال کشور شده است.

این قرارداد، طی مراسمی در ساختمان مرکزی ایرانسل، با حضور دکتر علیرضا پاکدل رئیس و جمعی از مدیران فدراسیون هندبال جمهوری اسلامی ایران و دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، برای حمایت نخستین ارائه دهندۀ 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران از ورزش هندبال کشور، امضا شد.

بر اساس این قرارداد، ایرانسل به عنوان حامی انحصاری، از تیم های ملی و رقابت های باشگاهی هندبال کشور، در همۀ سطوح و تمام رده های سنی، حمایت می نماید.

حمایت ایرانسل از ورزش هندبال کشور، شروعگر یک دورۀ درخشش در رده های مختلف این رشتۀ ورزشی بوده است.

فروردین ماه 1401، در رقابت های هندبال ساحلی در دو ردۀ بزرگسالان و نوجوانان، که به میزبانی ایران برگزار گردید، تیم های ملی ایران توانستند با درخشش و کسب پیروزی در برابر حریفان خود، ضمن به دست آوردن مدال طلا، به مسابقات قهرمانی جهان نیز، راه پیدا نمایند.

بعلاوه تیم ملی نوجوانان دختر ایران، سوم فروردین ماه، توانسته بود با قهرمانی در رقابت های آسیایی، نخستین مدال طلای بانوان را برای هندبال ایران به ارمغان آورد.

در اسفند 1400 نیز، تیم ملی جوانان دختر ایران، توانسته بود با حمایت ایرانسل، مدال نقرۀ رقابت های قهرمانی آسیا را به دست آورده و به مسابقات قهرمانی جهان، راه پیدا کند.

پیش تر نیز، در بهمن 1400، تیم ملی هندبال مردان ایران، با حمایت ایرانسل، پیروز شده بود با درخشش در رقابت های قهرمانی آسیا، راهی مسابقات قهرمانی هندبال مردان جهان گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1401 بروزرسانی: 29 تیر 1401 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1575

به "ادامۀ تاریخ سازی هندبال با حمایت ایرانسل، کسب نخستین مدال جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامۀ تاریخ سازی هندبال با حمایت ایرانسل، کسب نخستین مدال جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید