اجاره اشتراکی خانه در تهران ، باید به منطقه ها دورافتاده پناه برد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گزارش خبرنگاران، در بهار 1400 بازار مسکن بیشترین تورم نقطه به نقطه را داشت که برابر با 29.1 درصد بود. افزایش قیمت خرید و اجاره مسکن به میزان ای بوده که بعضی را به حاشیه شهر راند.

اجاره اشتراکی خانه در تهران ، باید به منطقه ها دورافتاده پناه برد

بعضی مجبور شدند به خانه کوچک تری بروند و بعضی به منطقه دیگر. وعده های کنترل قیمت مسکن هم تا به امروز راه به جایی نبرده است. بعضی از شهروندان می گویند نه وام ودیعه مسکن توانسته گرهی از کارشان باز کند نه چانه زدن با صاحبخانه ها.

وام ودیعه مسکن برای شهروندان تهران 70 میلیون تومان، کلانشهرها 40 میلیون تومان و برای سایر شهرها 25 میلیون تومان است. مدت بازپرداخت وام ودیعه مسکن در تهران پنج ساله و در شهرهای دیگر سه ساله است.

صاحبخانه ها هم می گویند فشار گرانی و تورم روی دوش آنها هم سنگینی می نماید و مجبور هستند اجاره ها را بالا ببرند. حالا بعضی به سمت اجاره اشتراکی خانه رفته اند.

بعضی از مشاوران املاک تهران می گویند طی یک سال گذشته تقاضا برای خانه اشتراکی از دفاتر آنها بیشتر از قبل شده است.

کمپ آوارگان جنگی هم اینطور نیست!

نه تنها مجردها بلکه دوباره مانند دوره قدیم، متاهل ها هم دنبال اجاره اشتراکی خانه هستند. خبرنگاران در گزارشی به اجاره اشتراکی خانه ها پرداخت. در ادامه نظر بعضی از کاربران را در این مورد می خوانید:

ده سال است که کارمند هستم. واقعا نمی توانم به تنهایی خانه اجاره کنم. با تورم 10 برابر کجا می توان خونه خرید. اندک پولی که جمع نموده بودم در بورس گذاشتم که از بین رفت.

با این شرایط باید به منطقه ها دور افتاده پناه ببرید. شاید آنجا مخارج کمتر باشد.

خانواده ای را می شناسم سالی یک بار گوشت گوسفند نمی خورد. چهار نفر در یک اتاق هشت متری زندگی می نمایند.

یکی از دوستانم در سال 80، حدود 200متر زمین خرید 7 میلیون و 500 هزار تومان. صبر کرد تا پولش را جمع کند و خانه را بسازد اما نشد. مستاجر بود و هر سال از این خانه به آن خانه. سال 87 با وام و قرض توانست فقط یک اتاق ساده و حمام دستشویی بسازد. الان فقط زمین آن شده حدود 900 میلیون تومان.

من هم به همراه همسر و دو دختر خردسالم به علت مسائل اقتصادی و بیکاری، با یک خانواده دیگر (که البته از محارم هستند) مشترکا در یک خانه سکونت داریم. اجاره بها را مشترک پرداخت می کنیم.

به آرمان های خانه قمرخانم رسیدیم.

وقتی تمام سرمایه یک مملکت را در شهر تهران می گذارند، عواقبش این می گردد.

کمپ آوراگان جنگی هم حداقل هر خانوار در یک چادر زندگی می نمایند.

همه کشورها هم اشتراکی اجاره گرفتن هست. من کانادا هستم و اینجا اتاق به اتاق اجاره می دهند.

با هم شراکتی یک خانه کوچک و قدیمی خرید کنید بهتر از اجاره است.

حالا وزیر نو راه و شهرسازی وعده داده تیغِ تیز بی سر و سامانی اجاره خانه را از گلوی نحیف اقشار آسیب پذیر برمی دارد. باید منتظر ماند و دید آیا این وعده عملی می گردد؟

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 28 شهریور 1400 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1276

به "اجاره اشتراکی خانه در تهران ، باید به منطقه ها دورافتاده پناه برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاره اشتراکی خانه در تهران ، باید به منطقه ها دورافتاده پناه برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید