آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن به زودی در فارس

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان فارس گفت: به زودی ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن، در فارس آغاز خواهد شد.

آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن به زودی در فارس

به گزارش از ، فرزاد جمشیدی با بیان اینکه هدف از اجرای طرح اقدام ملی مسکن، ایجاد امکان برخورداری از مسکن برای اقشار متوسط و کم درآمد جامعه است، گفت: 11 هزار و 881 واحد در قالب طرح اقدام ملی مسکن به فارس اختصاص یافته که 2 هزار و 898 واحد مشارکتی، 3373 واحد در قالب واگذاری زمین 99 ساله و 490 واحد تامین زمین برای اقشار ویژه را شامل می شود.

به گفته او، تکمیل 672 واحد نیمه تمام خریداری شده و نیمه تمام در قالب مشارکت و 1740 واحد در قالب واگذاری و 1617 واحد با استفاده از ظرفیت های بانکی مصوب نیز در قالب این طرح برای استان فارس دیده شده است.

سرپرست راه و شهرسازی فارس با بیان اینکه افراد متقاضی باید واجد هشت شرط باشند، گفت: شرط اول این است که افراد متقاضی از ابتدای سال 84 تاکنون مسکن یا زمین مسکونی به نام آن ها ثبت نشده باشد و از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون از امکانات نهاد های عمومی یردولتی با هدف تامین خانه استفاده نکرده یا تسهیلات یارانه ای دریافت نکرده باشند.

جمشیدی با بیان اینکه متقاضی باید متاهل باشد، زنان سرپرست خانوار را به شرط داشتن حداقل 35 سال سن، جزو واجدان شرایط دانست و گفت: داشتن حداقل 5 سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا، نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی، توانایی تامین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی و امکان سپرده گذاری هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات و توانایی پرداخت تسهیلات اعطایی، از دیگر شروط برای متقاضیان است.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی فارس گفت: زمان آغاز ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در این استان از طریق رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 51

به "آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن به زودی در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ثبت نام طرح ملی مسکن به زودی در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید