70 بیمار گیلانی در انتظار نتیجه آزمایش کرونا

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران/گیلان سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر آمار مبتلایان گیلانی به کرونا تغییر ننموده است، گفت: نتیجه آزمایش چهار نفر مثبت بوده که دو نفر بهبود پیدا نموده و متاسفانه دو نفر فوت نموده اند. همچنین نتیجه آزمایش 70 بیمار هنوز نیامده است.

70 بیمار گیلانی در انتظار نتیجه آزمایش کرونا

محمدرضا دکتر نقی پور امروز(6 اسفندماه) در جمع فروشگاه اینترنتی هرپو، با بیان اینکه هرگونه سرماخوردگی به صورت بالقوه می تواند کرونا باشد، توضیح داد: کرونا علائم غیر اختصاصی دارد و 80 درصد افرادی که این ویروس را می گیرند علائم خفیف شبه آنفلوانزا نشان می دهند و خود به خود معالجه می شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مثبت و منفی بودن نتیجه آزمایش کرونا را به معنی شدت و ضعف بیماری ندانست و توضیح داد: هر کسی که یکی از علائم شبه آنفلوانزا را دارد می تواند یک بیمار کرونایی باشد لذا بهتر است در صورت مشاهده علائم در خانه بمانید و محیط را ایزوله کنید.

نقی پور استفاده از ماسک را در صورت مشاهده علائم ضروری دانست و گفت: اگر علائم بیماری تشدید شد باید سراغ پزشک بروید لذا مردم در صورت مشاهده علائم خفیف سریعا به بیمارستان های تعیین کرونا مراجعه ننمایند، زیرا ممکن است ازدحام جمعیت موجب محروم شدن یک بیمار کرونایی واقعی از خدمات بیمارستانی و بستری گردد.

وی تنها 20 درصد بیماران را دارای علائم شدید بیماری دانست و مطرح کرد: بستری کردن بیماران مشکوک به کرونا دستورالعمل دارد و طیف محدودی از افراد در سنین سالمندی و دارای بیماری زمینه ای دچار مرگ و میر می شوند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبتلایان بالقوه کرونا در استان را بیش از چهار نفر دانست و یادآور شد: در حال حاضر همه ما در معرض کرونا هستیم و تست می تواند ابتلا به کرونا را ثابت کند، اما توصیه نمی کنیم از افرادی که دارای علائم سرماخوردگی هستند تست گرفته گردد.

وی با بیان اینکه پزشکان مشکوک به شرایط بالینی بیمار می توانند تست کرونا بگیرند، اعلام کرد: نتیجه آزمایش کرونا با تاخیر اعلام می گردد. این در حالی است که کرونا درمان اختصاصی ندارد و کادر درمانی باید سریعا اقدام به رسیدگی به بیماران نمایند و منتظر نتیجه تست کرونا نمی مانند.

نقی پور کارکرد آزمایش کرونا را فنی و بالینی دانست و افزود: پیش فرض مردم این باشد که کرونا وجود داد و اگر مسائل بهداشتی را رعایت ننمایند، مبتلا می شوند، اما در صورت ابتلا هم در 80 درصد موارد بهبود پیدا می نمایند.

وی کادر درمانی بیمارستان ها را نیازمند استفاده از ماسک فیلتردار دانست و توضیح داد: فرهنگ سازی لازم باید صورت گیرد تا همه مردم از ماسک استفاده ننمایند، بلکه افراد بیمار و پزشکان و پرستاران که در ارتباط مستقیم با بیماران هستند، باید از امکانات حفاظت شخصی استفاده نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 318

به "70 بیمار گیلانی در انتظار نتیجه آزمایش کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "70 بیمار گیلانی در انتظار نتیجه آزمایش کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید