کشف ابزار باستانی عصر آهن در گورستان چندصدساله

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، سال گذشته (2019) باستان شناسان در استان اشوی داشکسیه محوطه ای واقع در جنوب لهستان را مورد بررسی قرار دادند که مجموعه ای از قبرهای متعلق به جنگجویان باستانی کشف شد و در آن ها چهار شمشیر آهنین و 9 سرنیزه متعلق به 2000 سال پیش وجود داشت.

کشف ابزار باستانی عصر آهن در گورستان چندصدساله

در مقاله ای که در زمان کشف این آثار منتشر شد از این آثار به عنوان آثاری بسیار زنگ زده و تقریبا غیرقابل تشخیص یاد شده بود و از همین رو شمشیر کشف شده اخیر که بسیار سالم محسوب می شود یک اکتشاف مهم برای باستان شناسان به شمار می رود و جزئیات جدیدی درباره سبک و نحوه طراحی سلاح های باستانی لهستانی در ارائه می دهد.

محققان موسسه باستان شناسی دانشگاه کراکوف اخیرا حین کاوش در این محوطه تاریخی واقع در اشوی داشکسیه گیره های لباس، یک دوک تزئین شده، سوزن های آهنین، چند سرنیزه و یک شمشیر کشف کردند.

باستان شناسان معتقدند این منطقه به فرهنگ پژوورسک که یک تمدن باستانی عصر آهن متعق به قرن سوم پیش از میلاد تا پنجم میلادی است، مربوط می شود.

به استثنا شمشیر، اغلب آثاری که اخیرا در این منطقه کشف شدند بسیار آسیب دیده اند.

انشنت اوریجینز نوشت، علاوه بر شمشیر و سرنیزه، باستان شناسان چندین قبر متعلق به زنان کشف کردند که در کنار آن ها گیره های لباس و ابزاری برای تعمیر و ساخت لباس از جمله دوک های نخ ریسی هم کشف شد.

منبع: گردشبان
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 669

به "کشف ابزار باستانی عصر آهن در گورستان چندصدساله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف ابزار باستانی عصر آهن در گورستان چندصدساله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید