چین و امریکا، موضع سخت، نرمش سیاستمدارانه

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، از منظر سیاسی باخت دونالد ترامپ را می توان زمینه ساز سرانجام چهار سال جنگ تجاری با چین تلقی کرد اما پالس های دریافتی از دولت جدید امریکا تداوم روابط سخت را نشان می دهد. جو بایدن در نخستین مناظره انتخاباتی اش بر این موضوع تأکید کرد که با چین براساس قوانین بین المللی برخورد خواهد نمود و ممکن است سیاست هایش در قبال چشم بادامی ها سخت تر از ترامپ باشد.

چین و امریکا، موضع سخت، نرمش سیاستمدارانه

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

با وجود تمام این اظهارات و سناریوپردازی ها، واقعیت آن است که با وجود کوشش پیروز امریکا برای انزوای چین در چهار سال گذشته، دوران ترامپ، چین در عرصه اقتصاد دنیای جایگاهی یافت و همان طور که می توان دید در حال حاضر این کشور یکی از قدرت های مهم تجارت و سرمایه گذاری دنیا است. بنابراین نابودی کامل تجارت چین با دنیا، فرضیه ای کاملاً مطرود است. به عبارت دیگر چین با دارا بودن بزرگترین بازار داخلی، مالیات های طبقه بندی شده و بستر سازی مناسب برای سرمایه گذاران خارجی و از همه مهمتر نیروی کار، یک مجموعه قابل قبول را در خود دارد که این شرایط به مراتب از چهار سال قبل بهتر است. منبع: Bloomberg

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 780

به "چین و امریکا، موضع سخت، نرمش سیاستمدارانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین و امریکا، موضع سخت، نرمش سیاستمدارانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید