پس از مأرب نوبت به الحدیده رسید؛ نیروهای صنعاء بر ده ها موضع در غرب یمن مسلط شدند

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، پس از گزارش منابع یمنی درباره خروج نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی از ده ها موضع در استان الحدیده (غرب یمن)، منابع میدانی خبر دادند که نیروهای صنعاء بر بخش های وسیعی از این استان مسلط شده اند.

پس از مأرب نوبت به الحدیده رسید؛ نیروهای صنعاء بر ده ها موضع در غرب یمن مسلط شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع میدانی در یمن، امروز (جمعه)، خبر دادند که ارتش و کمیته های مردمی یمن پیشروی خود را در غرب یمن عملا آغاز کرده اند.

پایگاه خبری شبکه المیادین به نقل از منابع میدانی مذکور گزارش داد که پس از خروج نیروهای ائتلاف سعودی، نیروهای صنعاء به سمت میدان فرودگاه الحدیده پیشروی کرده اند.

منابع یمنی، دیشب، خبر دادند که نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی در اقدامی ناگهانی از ده ها موضع خود در جنوب و شرق استان الحدیده (غرب یمن) خارج شده اند.

منابع یمنی با اشاره به اینکه نیروهای ائتلاف پس از خروج از الحدیده، به سمت شهر المخا واقع در غرب استان تعز حرکت کرده اند، احتمال دادند که هدف از این عقب نشینی ناگهانی، کمک به نیروهای دولت مستعفی یمن و حزب اخوانی الاصلاح در مأرب باشد.

طبق گزارش امروز شبکه المیادین، ارتش و کمیته های مردمی یمن، امروز، مجموعه تولید مواد غذایی و لبنی الحدیده را تحت کنترل خود درآورده اند.

این منابع همچنین خبر دادند که نیروهای صنعاء امنیت را در ده ها موضعی که ائتلاف سعودی از آن ها خارج شده است، برقرار کرده اند.

المیادین افزود که ارتش و کمیته های مردمی یمن بر شهر الصالح، کیلو16 و مجتمع اخوان ثابت در شرق الحدیده مسلط شده اند.

منابع میدانی به این المیادین خبر دادند که منطقه المنظر در اطراف فرودگاه الحدیده نیز تحت کنترل نیروهای صنعاء درآمده است.

این گزارش در حالی منتشر شده است که رسانه های یمنی خبر می دهند پس از پیشروی چشمگیر ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان مأرب، شمارش معکوس برای آزادسازی این استان آغاز شده است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و توسعه قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آذر 1400 بروزرسانی: 21 آذر 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1367

به "پس از مأرب نوبت به الحدیده رسید؛ نیروهای صنعاء بر ده ها موضع در غرب یمن مسلط شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پس از مأرب نوبت به الحدیده رسید؛ نیروهای صنعاء بر ده ها موضع در غرب یمن مسلط شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید