سرانجام نشست مشترک کمیسیون مشترک برجام در وین، گفتگوها هفته آینده ادامه می یابد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، در پایان نشست مشترک برجام در وین مقرر شد که هیئت های دیپلماتیک پس از مشورت در پایتخت های متبوع خود، هفته آینده ضمن ازسرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام، گفتگوهای فنی و کارشناسی را دنبال کنند.

سرانجام نشست مشترک کمیسیون مشترک برجام در وین، گفتگوها هفته آینده ادامه می یابد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی دیگر از سلسله جلسات نشست کمیسیون مشترک برجام که از ساعت چهارده به وقت وین در گراندهتل وین آغاز شده بود، دقایقی پیش سرانجام یافت و قرار شد گفتگوها در هفته آینده ادامه یابد.

در این نشست، رؤسای هیئت های مذاکره کننده کشورهای طرف برجام به بحث و بررسی در خصوص آخرین شرایط گفتگوهای فنی و پیش نویس های اولیه متون و نحوه تداوم گفتگوها پرداختند.

در نشست امروز کمیسیون مشترک، سید عباس عراقچی رئیس هیئت ایرانی ضمن تصریح مجدد اصول و مواضع جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با برجام و مسیری که باید طی شود، فرایند کنونی گفتگوها را به رغم دشواری ها و چالش های موجود، رو به جلو ارزیابی کرد.

عراقچی در عین حال تأکید کرد که هیئت ایرانی هر زمان که فرایند گفت وگوها به سمت زیاده خواهی، وقت کشی و چانه زنی های غیرمنطقی برود، گفت وگوها را متوقف خواهد کرد.

در این نشست، کشورهای مشارکت کننده در برجام توافق کردند علاوه بر دو گروه کارشناسی فعلی (در حوزه لغو تحریم ها و هسته ای) هفته آینده یک گروه کارشناسی سوم نیز برای گفتگو در خصوص ترتیبات عملی مورد نیاز برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام ایجاد شود.

هیئت ها پس از مشورت در پایتخت های متبوع خود، هفته آینده ضمن ازسرگیری نشست کمیسیون مشترک برجام، گفت وگوهای فنی و کارشناسی را دنبال خواهند کرد.

.+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1084

به "سرانجام نشست مشترک کمیسیون مشترک برجام در وین، گفتگوها هفته آینده ادامه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام نشست مشترک کمیسیون مشترک برجام در وین، گفتگوها هفته آینده ادامه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید