نگران کننده و خطرناک؛ شناسایی گونه جدید کرونا در ویتنام

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در ویتنام که ترکیبی از دو ویروس خطرناک هندی و انگلیسی است باعث نگرانی مقامات بهداشتی دنیا شده است.

نگران کننده و خطرناک؛ شناسایی گونه جدید کرونا در ویتنام

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، مقامات ویتنامی از شناسایی گونه جدید و خطرناکی از ویروس کرونا که ترکیبی از گونه هندی و بریتانیایی کووید-19 است و به سادگی در هوا منتشر می شود خبر دادند.

پس از کنترل موفقیت آمیز ویروس در بیشتر سال گذشته، ویتنام درگیر شیوع این ویروس از آوریل گذشته است که نیمی از 6856 مورد ثبت شده مربوط به این بازه زمانی است. تا به امروز ویروس مرگبار کرونا جان 47 نفر را در این کشور گرفته است.

انگوین تان، وزیر بهداشت ویتنام با بیان اینکه ویروس جدید ترکیبی از دو گونه شناخته شده است گفت: در ویتنام گونه جدیدی از کووید-19 را شناسایی کرده که ترکیبی از ویژگیهای دو گونه موجود که اولین بار در هند و بریتانیا شناسایی شده در ویتنام مشاهده شده است.

او در یک جلسه دولتی گفت: گونه جدید یک ویروس هندی با تغییراتی است که ریشه آن مربوط به کرونای انگلیسی است و بسیار خطرناک است.

هرچند کشورهای مختلف در تلاش برای مهار ویروس کرونا هستند و با تولید واکسن انتظار می رود سرعت انتشار این ویروس رفته رفته کاهش پیدا کند اما یکی از نگرانی های کارشناسان بهداشتی مربوط به گونه های چهش یافته کرونا است؛ اتفاقی که این بار در ویتنام رخ داده و باید منتظر کارایی و اثربخشی واکسن های کرونا در برابر آن بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 31 خرداد 1400 بروزرسانی: 31 خرداد 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1140

به "نگران کننده و خطرناک؛ شناسایی گونه جدید کرونا در ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگران کننده و خطرناک؛ شناسایی گونه جدید کرونا در ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید