نحوه شستن ظروف در خانه ای که بیمار کرونایی دارد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، مهر/ ضدعفونی کردن به معنی استفاده از مواد شیمیایی خاص برای کشتن میکروب ها است. ضدعفونی کردن سطوح و وسایل، بعد از پاک کردن آن ها خطر انتشار عفونت را بسیار کاهش خواهد داد. سوالی که ممکن است پرسیده گردد این است که ظروف مورد استفاده توسط فرد مبتلا به ویروس کرونا چگونه باید تمیز و ضدعفونی شوند.

نحوه شستن ظروف در خانه ای که بیمار کرونایی دارد

جهت دریافت خدمات نقاشی کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

در متون موجود به طور مستقیم به اینکه هنگام شستن ظروف فرد مبتلا به کووید 19 چه نوع دستکشی استفاده گردد اشاره نشده است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های امریکا و سازمان جهانی بهداشت در خصوص تمیز و ضدعفونی کردن سطوح و وسایل مختلف (مانند ظروف) تماس یافته با فرد مبتلا به کووید 19 موارد زیر را بیان نموده است:

وسایل شخصی و سایر وسایل مورد استفاده بیماران مانند ظروف، بالش، تشک، فرش و کوسن، تا زمانی که دوره درمان و آزمایشات برای تشخیص وجود ویروس کرونا ادامه دارد (سرانجام عفونت) نباید توسط افراد دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

هنگام تماس با ظروف استفاده شده بیمار، دستکش پوشیده گردد.

بهتر است تا حد امکان از ظروف یکبار مصرف استفاده شده و پس از استفاده دور انداخته شوند.

برای شستن ظروف معمولی بیماران، از مایع ظرفشویی معمولی و آب داغ استفاده گردد.

پس از سرانجام شست و شوی ظروف در صورت عدم استفاده از دستکش، دست ها بلافاصله با آب و صابون شسته شوند.

در صورتی که از دستکش آشپزخانه استفاده می گردد، پس از سرانجام شست و شو، دستکش ها در آورده شده و با آب داغ و صابون شسته و خشک شوند. سپس دست ها نیز مجدداً با آب و صابون شسته شوند.

دستکش های یکبار مصرف مورد استفاده برای حمل ظروف آلوده، در کیسه های زباله یا پلاستیک های دو لایه دور انداخته شوند.

در صورت امکان، ظروف در ماشین ظرفشویی با دمای آب 60 درجه سانتی گراد و ماده شوینده شسته شده و خشک گردد.

در صورتی که برای خشک کردن ظروف از دستمال مخصوص استفاده می گردد، دستمال پس از استفاده، با مایع شوینده شسته شده و به طور کامل خشک گردد.

برای شستن ظروف استفاده شده توسط فرد آلوده به ویروس کرونا (در صورت عدم استفاده از ظروف یکبار مصرف) ضروری است که از آب داغ و مایع ظرفشویی استفاده گردد. همچنین هنگام حمل ظروف به آشپزخانه بهتر است از دستکش استفاده گردد اما هنگام شستشوی آنها پوشیدن دستکش ضروری نیست به شرطی که پس از اتمام کار دست ها بلافاصله با آب و صابون شسته شوند. در صورت تمایل جهت پوشیدن دستکش، دستکش های ظرفشویی معمولی کفایت می نمایند. پس از اتمام کار دستکش ها شسته شده و خشک شوند. همچنین در صورت خشک کردن ظرف بیمار نیز احتیاج است که پارچه خشک کن با آب گرم و مایع شوینده شسته و خشک گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 461

به "نحوه شستن ظروف در خانه ای که بیمار کرونایی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه شستن ظروف در خانه ای که بیمار کرونایی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید