مقاله: حروف ابجد کبیر چیستند و چه کاربردهایی دارند؟

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران | سرویس سرگرمی - حروف اَبجَد روشی برای مرتب سازی حروف زبان عربی است که بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی مرتب شده اند. شاید دیده باشید که گاهی برای شماره گذاری موارد یا صفحات از حروف ابجد استفاده می گردد. به هر حال کاربرد انواع حروف ابجد همچون حروف ابجد کبیر و ابجد صغیر چیزی بیشتر از شماره گذاری است که در این مقاله در موردشان بحث خواهیم کرد.

مقاله: حروف ابجد کبیر چیستند و چه کاربردهایی دارند؟

در هر دو دسته بندی برای حروف الف تا شماره های یکسانی در نظر گرفته شده، اما از حرف بعد از دیگر شماره ها با هم فرق می نمایند. در ابجد صغیر همچنان از اعداد تک رقمی استفاده می گردد، اما در ابجد کبیر اعداد 10 تا 10 تا زیاد می شوند. شاید به همین دلیل باشد که به دسته اول ابجد صغیر و به دسته دوم ابجد کبیر می گویند. در ضمن در حروف ابجد صغیر حرف ساقط داریم (حروف س، ش، خ، ظ. ساقط هستند)، اما در حروف ابجد کبیر چنین نیست.

دقیقا در دوبیتی بالا به نحوه شماره گذاری حروف در ابجد کبیر اشاره شده است. شما می توانید تمامی این حروف را در جدول اول مشاهده کنید.

همانطور که از دوبیتی بالا متوجه شدید می توانید برای حفظ کردن حروف ابجد از این کلمات بهره ببرید: ابجد، هوز، حطی، کلمن، سعفص، قرشت، ثخذ، ضظغ.

اگر به جامانده تقسیم 2 یا 4 باشد، این دو نفر به هم نمی رسند وخبرنگاران شان جفت نیست بنابراین ممکن است نتوانند تا آخر با هم زندگی نمایند.

منبع مقاله: حروف ابجد کبیر چیستند و چه کاربردهایی دارند؟

انتشار: 7 آبان 1400 بروزرسانی: 7 آبان 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1321

به "مقاله: حروف ابجد کبیر چیستند و چه کاربردهایی دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: حروف ابجد کبیر چیستند و چه کاربردهایی دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید