مصرف بنزین در بوشهر 22 درصد کاهش یافت

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر گفت: در 20 روز آذرماه جاری در مقایسه با 20 روز آبان (پیش از سهمیه بندی بنزین) مصرف بنزین در این استان 22 درصد کاهش یافته است.

مصرف بنزین در بوشهر 22 درصد کاهش یافت

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو به نقل از ایرنا، مسعود نیک تاج شنبه 23 آذر در نشست مدیران دستگاه های اجرایی استان بوشهر اضافه کرد: در این مدت به طور میانگین روزانه یکهزار و 850 لیتر بنزین در این استان به مصرف رسیده است.

وی اضافه کرد: همچنین در مدت یادشده روزانه 200 هزار مترمکعب گاز سی ان جی مصرف شده است و هنوز ظرفیت وجود دارد که مردم برای تبدیل سوخت خود به سی ان جی اقدام نمایند.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر گفت: در مرحله نخست وانت های نیسان پرمصرف کشور که روزانه هشت میلیون لیتر بنزین مصرف می نمایند در اولویت تبدیل به سی ان جی سوز با استفاده از تسهیلات دولتی هستند.

نیک تاج ادامه داد: وانت های نوع دوم، خودورهای عمومی و درون شهری در اولویت های بعدی برای سی ان جی سوز شدن قرار دارند.

او مطرح نمود: با این تبدیل ها مصرف گاز سی ان جی در استان بوشهر افزایش چشمگیر پیدا خواهد نمود که با توجه به اینکه 35 صندلی در این استان فعال است زیرساخت ها برای تامین گاز آنها فراهم است.

نیک تاج در ارتباط با با گاز ال پی جی گفت: سهمیه مصوب بوشهر در دی ماه چهار هزار و 626 تن بود که به چهار هزار و 800 تن افزایش یافت که این میزان 300 تن بیش از مصرف سال گذشته است.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه بوشهر یادآور شد: در استان پنج شرکت توزیع گاز ال پی جی فعال است که 2 شرکت مدیریتش کشوری و مابقی مدیریت آنها استانی است.

نیک تاج در ارتباط با سهمیه نفت سفید زمستانی اظهارداشت: 99 درصد مناطق استان بوشهر گاز کشی شده و همچنان مشکل تامین نفت سفید دارند که با پیگیری استاندار این مهم در حال حل شدن است.

وی اضافه کرد: فرایند توزیع نفت سال جاری الکترونیکی است و سامانه آنالیز می نماید تا آنهایی که مشمول سهمیه می شوند سهمیه آنها یکباره روی کارت های آنها شارژ گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 106

به "مصرف بنزین در بوشهر 22 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف بنزین در بوشهر 22 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید