فشار خون بالا ، یک قاتل خاموش

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، به گفته سازمان بهداشت جهانی بیش از یک میلیارد بزرگ سال در سراسر جهان از فشار خون بالا رنج می برند. در حال حاضر اقداماتی را برای مبارزه با آنچه قاتل خاموش نامیده می شود، در پیش می گیریم. فشار خون

فشار خون بالا ، یک قاتل خاموش

مترجم: محمد علی آصفی پور

منبع:راسخون

به گفته سازمان بهداشت جهانی بیش از یک میلیارد بزرگ سال در سراسر جهان از فشار خون بالا رنج می برند. در حال حاضر اقداماتی را برای مبارزه با آنچه قاتل خاموش نامیده می شود، در پیش می گیریم. فشار خون بالا می تواند منجر به سکته مغزی و حمله قلبی شود.

تقریبا 10 میلیون نفر از این دو بیماری هر ساله میمیرند. آنها علل شماره یک مرگ و میر در جهان هستند. فشار خون بالا همچنین منجر به نارسایی کلیه، کوری و سایر بیماری ها می شود. فشار خون غالباً دست در دست دیابت و چاقی که ریسکهای سلامتی را حتی بیشتر میکنند پیش میرود.

همانطور که گزارش WHO میگوید، مردم در کشورهای در حال توسعه در آفریقا نسبت به افراد کشورهای پیشرفته بیشتر از فشار خون بالا رنج می برند. دلیل آن این است که مراقبت های بهداشتی در جهانی پیشرفته بسیار بهتر سازمان یافته است و مردم به اندازه کافی به دکتر می فرایند.

فشار خون بالا هرگز نباید نادیده گرفته شود و همیشه باید جدی گرفته شود. این یک نشانه هشدار دهنده از بدن شما است که چیزی خوب کار نمیکند. اگرچه افراد می توانند برای سالها با فشار خون بالا زندگی کنند بدون این که حتی این را بدانند، مهم است که فشار خونتان را به طور منظم بررسی کنید و مراحل لازم را انجام دهید.

WHO می گوید که شما می توانید با تغییر عادت های زندگی خود فشار خون خود را کاهش دهید. خوردن یک رژیم متعادل، ورزش منظم، اجتناب از الکل و نیکوتین، چیزهایی است که می توانید بدون مشاوره با پزشک انجام دهید.

منبع: راسخون
انتشار: 3 آبان 1400 بروزرسانی: 3 آبان 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1316

به "فشار خون بالا ، یک قاتل خاموش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار خون بالا ، یک قاتل خاموش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید