عضو مجلس لبنان: آمریکا در امور داخلی کشورمان دخالت می نماید

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، یک عضو مجلس لبنان سخنان اخیر سفیر آمریکا علیه حزب الله را علیه گروه بزرگی از لبنانی ها تحریک آمیز خواند و گفت که آمریکایی ها به طور مستقیم در سیاست داخلی لبنان دخالت می نمایند.

عضو مجلس لبنان: آمریکا در امور داخلی کشورمان دخالت می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یک عضو مجلس لبنان تاکید نمود که لبنانی ها با دخالت های دیرینه آمریکا در امور داخلیشان مخالف هستند.

ماریو عون عضو فراکسیون لبنان القوی در گفت وگو با شبکه المیادین گفت: سفیر آمریکا اظهارات تحریک آمیز علیه گروه بزرگی از لبنانی ها بیان می نماید

دورتی شیا سفیر آمریکا در بیروت روز آدینه در اظهاراتی تلویزیونی ادعا کرد که حزب الله مانع حل بحران مالی لبنان است و سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله ثبات لبنان را تهدید می نماید.

ماریون عون تاکید نمود:آمریکایی ها به طور مستقیم در سیاست داخلی لبنان دخالت می نمایند و این قضیه کاملا مردود است.

فراکسیون لبنان القوی، که ریاست آن را جبران باسیل، داماد میشل عون، رئیس جمهوری لبنان و پایه گذار جنبش میهنی آزاد (تیار الوطنی الحر) برعهده دارد.

این عضو مجلس لبنان در عین حال حکم قاضی مازح درباره ممنوعیت سفیر آمریکا از مصاحبه در لبنان را ناموفق خواند و گفت که سوال از سفیر یک موضوع دیپلماتیک است که به وزارت خارجه لبنان برمی شود.

در همین حال وزیر خارجه لبنان سفیر آمریکا را احضار کرد و قرار است با او در روز دوشنبه درباره اظهارات اخیرش گفت وگو کند.

المیادین به نقل از منابع نزدیک به ریاست جمهوری لبنان گفت که وزیر خارجه به سفیر آمریکا خواهد گفت که سخنان اخیرش خلاف هنجارهاست.

پایگاه خبری النشره هم آورده است: ناصیف حتی وزیر خارجه لبنان به سفیر آمریکا تذکر خواهد داد که طبق توافقنامه وین هیچ سفیری اجازه ندارد در امور داخلی هیچ کشوری دخالت کند و اجازه ندارد که فحوای کلامش علیه بخش دیگری از لبنانی های شریک در قدرت تحریک آمیز باشد.

دادگاه لبنان در کم تر از 24 ساعت از انتشار سخنان جنجال آمیز سفیر آمریکا در لبنان علیه جنبش حزب الله روز گذشته با صدور حکمی این سفیر را از هر گونه اظهار نظر در رسانه ها منع کرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 574

به "عضو مجلس لبنان: آمریکا در امور داخلی کشورمان دخالت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضو مجلس لبنان: آمریکا در امور داخلی کشورمان دخالت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید