طالبان: ادامه حضور دولت کابل در قدرت کشور را به سوی فاجعه می برد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، طالبان با تاکید بر این که مسئولیت خود را در فرایند صلح انجام داده است، مدعی شد که باقی ماندن دولت کنونی بر مسند قدرت، این کشور را به سوی فاجعه می برد.

طالبان: ادامه حضور دولت کابل در قدرت کشور را به سوی فاجعه می برد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طالبان با انتشار مطلبی در وبسایت رسمی این گروه نوشت که همزمان با خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان کوشش های دولت این کشور برای باقی ماندن در قدرت افزایش یافته است.

این بیانیه اضافه نمود: دولت کابل حتی به صراحت سیاسیون و رسانه ها را تهدید می نماید که اگر به نفع طالبان فعالیت نمایند با آن ها مانند یک تروریست رفتار می گردد.

طالبان با متهم کردن دولت افغانستان به ترور خبرنگاران و انجام قتل های هدفمند در داخل و خارج شهر کابل می افزاید که اقدامات کابل تنها برای گسترش قدرت است، قدرتی که به گفته طالبان کشور را بار دیگر به راستا ملوک الطوایفی سوق داده است.

این گروه اظهارداشت: بدون شک باقی ماندن دولت کابل بر مسند قدرت غیر از اینکه کشور را به سوی فاجعه بکشاند، امید دیگری از آن نیست.

در ادامه نوشتار آمده است که طالبان در شرایط کنونی قادر به کنار آمدن نیست.

به گفته طالبان، این گروه مسئولیت خود را در فرایند صلح انجام داده است اما دولت افغانستان به جای استفاده از فرصت بوجود آمده از آن سوء استفاده نموده و در راستا صلح ایجاد مانع می نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 تیر 1400 بروزرسانی: 8 تیر 1400 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 1154

به "طالبان: ادامه حضور دولت کابل در قدرت کشور را به سوی فاجعه می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: ادامه حضور دولت کابل در قدرت کشور را به سوی فاجعه می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید