شناسایی نخستین فرد در بازار ووهان که آزمایش کرونایش مثبت شد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، اسناد افشا شده نشان می دهند یک زن چینی که در بازار غذاهای دریایی هونان در شهر ووهان چین میگو می فروخت، نخستین کسی در این بازار بود که آزمایشش برای ویروس جدید کرونا مثبت شده است.

شناسایی نخستین فرد در بازار ووهان که آزمایش کرونایش مثبت شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل این زن 57 ساله به نام وی جی شیان فروشنده میگوهای زنده در بازار هونان در ووهان بود. در 11 دسامبر سال 2019 به دلایلی نامعلوم دمای بدن او بالا رفت و او به بیمارستان مراجعه کرد. این فروشنده گفت معمولاً وقتی مریض می شد، پس از تزریق یک آمپول، فردای آن روز حالش خوب میشد اما این بار ، حتی تزریق دو آمپول هم به وی کمکی نکرد.

او نهایتا در 16 دسامبر به بزرگترین بیمارستان شهر، بیمارستان اتحادیه ووهان مراجعه کرد . بعداً تعیین شد که وی اولین کسی بوده که ابتلایش به کروناویروس در بازار هونان تایید شده است. حدس هایی وجود دارد مبنی بر اینکه این بازار منبع شیوع ویروس کرونا بوده است. با این حال ، متخصصان هنوز نتوانسته اند دریابند که چگونه و تحت چه شرایطی این ویروس می تواند از حیوانات حامل آن به انسان منتقل گردد.

کمیته بهداشت شهر ووهان در تاریخ 31 دسامبر گزارش داد گروه اول مبتلایان متشکل از 27 نفر (شامل خانم وی) است. خبرنگاران نسخه ای از لیست بیماران مبتلا به ویروس کرونا دریافت کردند که بر اساس ان 24 نفر از آنها با بازار هونان ارتباط داشتند و چهار نفر از آنها اعضای یک خانواده بودند.

قبلا روزنامه ساوث چاینا مورنینگ پست توانسته بود به اسنادی درباره نخستین فردی که دست یابد که به ویروس کرونا مبتلا شده بود و تماسی با بازار هونان نداشت. این مردی 55 ساله بود با نام خانوادگی چن. در 17 نوامبر (حدود یک ماه پیش از اعلام شیوع رسمی ویروس کرونا) دمای بدن او افزایش یافت و به بیمارستانی در حومه شهر ووهان رفت. بیمار نتوانسته بود بفهمد در کجا مبتلا شده است.

با وجود این اطلاعات هنوز هویت بیمار صفر، نخستین کسی که ویروس جدید کرونا را از یک حیوان واسط گرفته است، در چین شناسایی نشده است.

نوع جدید کرونا ویروس در اواخر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد و به دنبال آن مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند. دیرتر کارشناسان به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک ویروس جدید است.

  • چین اولین فردی که کرونایی شد را پیدا کرد | 55 ساله اهل هوبی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 396

به "شناسایی نخستین فرد در بازار ووهان که آزمایش کرونایش مثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی نخستین فرد در بازار ووهان که آزمایش کرونایش مثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید