دومینتوی استعفا در پنتاگون؛ استعفای پنجمین مقام در 7 روز

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، مشاور ارشد وزارت دفاع آمریکا در امور همکاری های بین المللی پنجمین مقام پنتاگون است که در 7 روز گذشته از سمتش استعفا نموده است.

دومینتوی استعفا در پنتاگون؛ استعفای پنجمین مقام در 7 روز

به گزارش گروه بین الملل فروشگاه اینترنتی هرپو، رسانه های آمریکا گزارش داده اند یک مقام ارشد پنتاگون با استعفای خود به پنجمین مقام این وزارتخانه تبدیل شد که ظرف 7 روز گذشته از سمتش استعفا نموده است.

به نوشته پایگاه هیل، تینا کیدانو، مشاور ارشد وزارت دفاع آمریکا در امور همکاری های بین المللی در چند روز گذشته سمتش را ترک نموده است.

او قبل از این در وزارت خارجه آمرکیا سمت داشت و از سپتامبر 2018 به وزارت دفاع منتقل شد. پنتاگون تأیید نموده که کیدانو روز 16 سپتامبر (25 آذرماه) از سمتش کنار رفته است.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا ضمن تقدیر از خدمت کیدانو در سمتش گفته قادر نیست اطلاعات بیشتری درباره استعفای او ارائه دهد.

رسانه های آمریکا چند روز پیش هم گزارش داده بودند کاری بینگن، یکی از معاونان وزیر خارجه آمریکا در امور اطلاعاتی میخواهد در ماه ژانویه سمت خودش را ترک کند.

بینگن، دومین مقام بلندپایه وزارت دفاع آمریکا به شمار می رود و از مه 2017 در این سمت بوده است. او قبل از این سمت، مسئول امور سیاست گذاری در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا بود.

قبل از اعلام استعفای بینگن، سه نفر از دیگر مقام های پنتاگون اعلام نموده اند از سمت هایشان کنار خواهند رفت.

راندل شریور، دستیار وزیر دفاع آمریکا در امور مربوط به آسیا حدود 6 روز پیش استعفای خودش از این سمت را خاطرنشان کرد. یک روز بعدتر، خبر استعفای جیمی استوارت، مسئول نیروی انسانی وزارت دفاع آمریکا اعلام شد.

دیفنس نیوز روز سه شنبه گزارش داد استیون واکر، رئیس آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی در ماه ژانویه از سمتش کنار خواهد رفت.

استعفای این مقام ها به سمت های پرنشده دیگر در وزارت دفاع آمریکا اضافه خواهند شد. پایگاه هیل گزارش داده وزیر دفاع آمریکا هنوز از میان 21 سمت معاون دستیار خود، گزینه مناسب را برای 6 سمت پیدا ننموده و آنها را خالی گذاشته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 124

به "دومینتوی استعفا در پنتاگون؛ استعفای پنجمین مقام در 7 روز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومینتوی استعفا در پنتاگون؛ استعفای پنجمین مقام در 7 روز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید