دستور رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی؛ از همه راه ها برای دریافت طلب ایران از کره ای ها استفاده کنید

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، خبرنگاران: رئیس جمهور دستورات لازم برای پیگیری مطالبات بانک مرکزی از کره جنوبی از طریق سیاسی دوجانبه و نیز جهت حقوقی و نهادها و مجامع بین المللی و نیز ارائه طرح تأمین مالی غیرتورمی پروژه های مهم نفتی را صادر کرد.

دستور رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی؛ از همه راه ها برای دریافت طلب ایران از کره ای ها استفاده کنید

به گزارش خبرنگاران حسن روحانی روز جمعه درمصاحبهی تلفنی با عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی با انتقاد از اقدام به مسدود سازی منابع بانک مرکزی ایران توسط کره جنوبی که با تبعیت از سیاستهای ضد انسانی دولت آمریکا و درچارچوب فشار حداکثری آنها به ملت ایران اجرا شده است، به رئیس کل بانک مرکزی دستور داد با همکاری وزارت امور خارجه موضوع را از طریق سیاسی دوجانبه و راستا حقوقی و نهادهای اقتصادی و مجامع بین المللی مورد پیگیری قرار دهد.

رئیس جمهور تاکید کرد: ممانعت کره جنوبی در استفاده ایران از منابع بانک مرکزی برای خرید کالاهای اساسی، دارو و اقلام انسان محبت آمیز هرگز پذیرفتنی نیست و انتظار داریم دولت کره جنوبی هرچه سریعتر این محدودیت را برطرف کند.

رئیس کل بانک مرکزی نیز در این مصاحبه گزارشی از فرایند مثبت تأمین ارز کالاهای اساسی، دارو و سایر کالاهای ضروری ومواد اولیه واحدهای تولیدی را به اطلاع رئیس جمهور رساند واعلام کرد با مهلتی که به صادرکنندگان برای برگشت ارز تا سرانجام تیرماه داده شده، فرایند برگشت سرعت گرفته است وطی چند هفته آینده شرایط تأمین ارز بسیار بهتر خواهد شد.

همتی همچنین محورهای اصلی پیشنهاد بانک مرکزی برای نحوه تأمین اقتصادی غیر تورمی پروژه های مهم وزارت نفت را به رئیس جمهور ارائه کرد که در این راستا روحانی دستور داد طرح پیشنهادی بانک مرکزی در اولین جلسه ستاد اقتصادی دولت درهفته آینده مطرح شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 543

به "دستور رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی؛ از همه راه ها برای دریافت طلب ایران از کره ای ها استفاده کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور رئیس جمهور به رئیس کل بانک مرکزی؛ از همه راه ها برای دریافت طلب ایران از کره ای ها استفاده کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید