درخواست راهپیمایان کاتالونیا برای آزادی زندانیان

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، روز شنبه، یک روز پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی در اسپانیا، هزاران تن از حامیان جدایی طلبی کاتالونیا در بارسلون دست به راهپیمایی زده و با در دست داشتن پرچم های جدایی طلبی، شعار آزادی برای زندانیان سیاسی را فریاد می زدند.

درخواست راهپیمایان کاتالونیا برای آزادی زندانیان

به نقل از خبرگزاری رویترز، گروه سونامی دموکراتیک که یک گروه معترض کاتالونیایی است، هدف از برگزاری این راهپیمایی اعتراضی را مجبور کردن دولت اسپانیا برای پاسخ دادن به حکم حبس 9 رهبر جدایی طلب کاتالونیا بیان نمود.

این گروه که حامی اقدامات غیر خشونت آمیز است، از حامیانش خواست تا در سراسر منطقه دست به راهپیمایی بزنند و بیان نمود، اگر سیاستمداران اسپانیایی از همکاری با جدایی طلبان امتناع نمایند، راهپیمایی های بیشتری انجام خواهد شد.

این گروه همچنین در بیانیه ای بیان نمود: تا مادامی که هیچ گفتگویی وجود نداشته باشد، این بی ثباتی ادامه خواهد داشت. دولت اسپانیا نمی تواند سرکوب را ادامه دهد و انتظار واکنش مردمی نداشته باشد.

در یک درخواست راهپیمایی دیگر از سوی گروهی موسوم به CDR، صدها نفر از معترضان کوشش کردند تا وارد مقر پلیس اسپانیا شوند اما این اقدام از سوی پلیس متوقف شد. همچنین رخدادهایی چون پرتاب تخم مرغ و سایر اشیا به سوی پلیس و کوشش برای مسدود کردن راه ها با سطل های زباله از سوی معترضان گزارش شده است.

رسانه های محلی گزارش دادند که کسی در جریان راهپیمایی های روز شنبه دستگیر نشده است.

مساله اصلی در کمپین و مبارزات انتخاباتی جدایی طلبی کاتالونیا است به ویژه آنکه چندین هفته از اعتراضات خشونت آمیز ناشی از حکم دادگاه عالی علیه رهبران جدایی طلب این منطقه می گذرد.

مادرید 2500 افسر پلیس دیگر را برای پشتیبانی پلیس منطقه ای کاتالونیا و پیش از برگزاری انتخابات امروز یکشنبه مستقر نموده است.،ایسنا

بیشتر بخوانید،تظاهرات اسپانیایی ها علیه بازداشت جدایی طلبان کاتالونیا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 35

به "درخواست راهپیمایان کاتالونیا برای آزادی زندانیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست راهپیمایان کاتالونیا برای آزادی زندانیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید