خبرنگاران فرماندار گناوه خواهان تعطیلی یک هفته ای این شهرستان شد

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، گناوه - خبرنگاران - فرماندار گناوه به استاندار بوشهر پیشنهاد داد یک هفته این شهر بلحاظ در معرض قرار دریافت آسیب شدید بیماری کرونا تعطیل عمومی با ضمانت اجرایی قوی گردد.

خبرنگاران فرماندار گناوه خواهان تعطیلی یک هفته ای این شهرستان شد

غلامرضا مهرجو روز یکشنبه در ارتباط ویدیو کنفرانسی با استاندار بوشهر اظهارداشت: اگرچه رویکرد عمومی کاهش محدودیت ها و بازگشایی است اما در شهرستان گناوه اگر به سمت محدودیت های شدید یک هفته ای با یک ضمات اجرایی و قوی برویم، بطور قطع این پیک خطرناک را پشت سر گذاشته و فشاری که بر کادر درمانی و پزشکی است برداشته خواهد شد.

وی گفت: این شهرستان در مرحله اول پیک بیماری کرونا بدلیل اعمال محدودیت های همه جانبه، کمترین موارد ابتلا به بیماری کرونا را داشت اما از نیمه دوم خرداد شاهد افزایش موارد ابتلا هستیم.

وی اظهارداشت: یکی از مهم ترین و اصلی ترین موضوعی که اکنون رخ داده افزایش موارد بستری و تکمیل ظرفیت بیمارستان این شهرستان است.

وی گفت: درحال حاضر تعداد 26 بیمار و 4 نفر در آی سی یو مبتلا به کرونا در بیمارستان های امیرالمومنین (ع) و سوانح و سوختگی چرومی به تفکیک بستری شدند و دیگر جایی برای بستری بیمار جدید وجود ندارد.

فرماندار گناوه ادامه داد: از تعداد 377 بیمار مبتلا به کرونا شهرستان، حدود 94 نفر آنان کارکنان دولت و 25 درصد کادردرمانی و پزشکی هستند که از چرخه خدمات خارج می شوند و اگر این فرایند ادامه داشته باشد میزان مبتلایان افزایش یافته و امکان خدمت رسانی کادر درمانی به آنان سخت و سخت و دسترسی نخواهند داشت.

وی اعلام کرد: : ارایه آمار ابتلا شهرستان ها به تفکیک باید اعلام تا مردم در جریان قرار گیرند.

مهرجو گفت: تاخیر در اعلام نتایج نمونه گیری در شیوع تاثیر داشته است زیراکه از زمان شروع آزمایش تا نتیجه یک فرایند 4 تا 5 روزه زمان می برد و فرد بخاطر اینکه اطمینانی از بیماری خود حاصل ننموده به راحتی در سطح شهر تردد می نماید و رعایت موارد بهداشتی را نمی نماید و و زمانی که نتیجه را دریافت می نماید دیگر انتقال ویروس را به دیگران به نحو کامل انجام داده است.

فرماندار گناوه یادآورشد: باتوجه به اینکه موارد ابتلا در شهرستان افزایش یافته است ، ستاد مقابله با کرونا تصمیاتی شامل استفاده الزامی مردم بر زدن ماسک در اماکن عمومی و دستگاه های اجرایی، محدودیت ها در آرامستان ها ، مسدودشدن سواحل و خاموشی روشنایی آن و تعطیلی اماکن عرضه قلیان، زمین های چمن مصنوعی مصنوعی ورزشی و آرایشگاه های زنانه اتخاذ و اعمال نموده اما با این وجود هنوز شاهد شیوع بالای این بیماری هستیم.

وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه برای مجموعه دولت در سطح کشور استان و شهرستان حفظ سلامت مردم یک اصل است ، باید با تصمیم مناسب یاری کنیم از این شرایط نگران کننده و بسیار خطرناک عبور کنیم.

وی توضیح داد: امیدواریم تصمیات حضرتعالی (استاندار) که تا به امروز در مقابله با کرونا کارساز بوده در این مقطع نیز تصمیم کارسازی برای استان و شهرستان اتخاذ گردد تا هم مردم بدانند که یک تصمیم قوی و موثری گرفته شده و مسئولان به سلامت آنان بی تفاوت نیستنتد و هم خدمتگزاران مردم راحت تر پیگیر موارد باشند.

شهرستان گناوه با 105 هزار نفرجمعیت در شمال استان بوشهر واقع است.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 582

به "خبرنگاران فرماندار گناوه خواهان تعطیلی یک هفته ای این شهرستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار گناوه خواهان تعطیلی یک هفته ای این شهرستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید