خبرنگاران تصمیمات جدید سازمان بورس برای بهبود معاملات بازار سرمایه

به گزارش فروشگاه اینترنتی هرپو، تهران - خبرنگاران - در جلسه امروز (آدینه)، هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار به منظور روان سازی و تعدیل معاملات در بازار سرمایه تصمیمات جدیدی تصویب شد.

خبرنگاران تصمیمات جدید سازمان بورس برای بهبود معاملات بازار سرمایه

به گزارش آدینه شب خبرنگاران از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، محمدعلی دهقان دهنوی به تشریح مصوبات هیات مدیره سازمان بورس پرداخت و گفت: در گام نخست و به منظور حمایت از بازار سرمایه و تقویت طرف تقاضا، به صندوق توسعه بازار سرمایه اجازه داده شد تا سقف سه هزار میلیارد تومان نسبت به تأمین اقتصادی به وسیله انتشار اوراق اختیار فروش تبعی سهام اقدام کند.

وی به مصوبه دوم اشاره نمود و اضافه نمود: همچنین مقرر شد تا ضریب تعدیل سهام و حق تقدم آن در معاملات اعتباری از 45 درصد به 60 درصد افزایش یابد.

دهقان دهنوی با اشاره به اینکه مطابق بند سوم، مقرر شد دستورالعمل اجرایی خرید، نگهداری و عرضه سهام خزانه با دید تسهیل برای خرید و نگهداری توسط ناشران مورد بازنگری قرار گیرد، اظهار داشت: همچنین در مورد امکان خرید واحدهای صندوق های اختصاصی بازارگردانی برای عموم مردم مدل سازی و طراحی فرایند و ابزار لازم صورت می گیرد.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به مذاکرات انجام شده با بانک ها و تمهید مقدمات لازم در شرکت سپرده گذاری مرکزی توضیح داد: با تصویب هیات مدیره سازمان بورس، مقرر شد؛ اعطای کارت اعتباری به دارندگان سهام عدالت توسط بانک ها طی هفته پیش رو عملیاتی گردد. همچنین مذاکره لازم برای تعمیم این خدمات به سایر سهامداران به ویژه سهامداران خرد نیز در دستور کار قرار گیرد.

وی به مصوبه ششم اشاره نمود و گفت: مقرر شد بازنگری دستورالعمل سهام ترجیحی به نحوی انجام گردد که امکان اعطای سهام ترجیحی علاوه برکارکنان مستقیم شرکت ها به کارکنان شرکت های زیرمجموعه یا مادر یا هم گروه اقتصادی نیز میسر باشد.

دهقان دهنوی با تاکید بر اینکه به منظور ارتقای شفافیت و به روز بودن اطلاعات، تجدید ارزیابی دارایی های شرکتها باید تسریع و تسهیل گردد، گفت: همچنین در این جلسه موارد مهم دیگری در راستای ایجاد آرامش در بازار، مشارکت و مسئولیت پذیری ارکان بیرونی و درونی بازار، ارتقای سطح حمایت دولت از بازار و ایفای تعهدات به جامانده صندوق توسعه ملی به بحث گذاشته شد و پیشنهادهای مهمی تدوین شد که در جلسه شورای عالی بورس روز شنبه (هجدهم بهمن ماه) مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اسفند 1399 بروزرسانی: 18 اسفند 1399 گردآورنده: herpo.ir شناسه مطلب: 957

به "خبرنگاران تصمیمات جدید سازمان بورس برای بهبود معاملات بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تصمیمات جدید سازمان بورس برای بهبود معاملات بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید